Novým trénerom Kamzíkov sa stáva Peter Mikula!

Po slede neuspokojivých výsledkov sa vo včerajších poobedných hodinách rozhodol abdikovať v súčasnosti už bývalý tréner HK Poprad, František Štolc. Pod jeho vedením sa mužstvo herne mierne trápilo a osudnou pri kormidle Kamzíkov sa mu stala piatková prehra v Budapešti.

Vedenie HK Poprad jeho abdikáciu akceptovalo a už od prvej minúty sa snažilo nájsť trénera, ktorý by mužstvo dokázal nakopnúť a dodať mu nový impulz smerom do ďalšieho priebehu Tipsport ligy. Nakoniec padlo rozhodnutie angažovať niekdajšieho trénera Zvolena a Žiliny, Petra Mikulu. Ten pricestoval do Popradu už dnes v skorých ranných hodinách, aby sa zvítal s tímom a zároveň si mohol pozrieť dopoludňajší tréning, ktorý Kamzíci absolvovali pod taktovkou dočasných trénerov. Nový kouč Podtatrancov mal teda možnosť sledovať, čo od svojich zverencov môže očakávať a ako vyskladá popradský tím už od stredajšieho zápasu na ľade Nitry. „Mal som teraz nejaké zdravotné problémy, no počítal som však s tým, že keď sa vyliečim, ešte by som chcel v hokeji ďalej pôsobiť. Nikde som totiž nepovedal, že hokej robiť nechcem, a tak som čakal. Nakoniec som sa dočkal a včera som bol oslovený pánom Jurinyim. Všetci totiž vieme, že tá pozícia Popradu nie je veľmi ideálna. Chcem priložiť ruku k dielu, aby sa tie predsezónne prognózy a ambície Popradu nakoniec splnili. Niekoľkých chalanov v kabíne poznám, no budem potrebovať čas sa tu so všetkým zoznámiť, keďže väčšinou som tu chodieval ako súper Popradu, nie ako jeho tréner. V najbližších týždňoch zanalyzujeme problémy a budeme sa snažiť stavať na tom, čo je zatiaľ na našej hre pozitívne,“ objasnil Peter Mikula, ktorý v sezónach 2000/01 a 2012/13 slávil na lavičke Rytierov extraligový titul.

Angažovanie nového trénera netrvalo manažmentu HK Poprad ani 24 hodín. Ihneď po abdikovaní bývalého trénera riaditeľ klubu, Ľudovít Jurinyi, rozhodil siete s cieľom nájsť na trhu vhodného trénera, ktorý by dokázal dostať Kamzíkov na priečky, ktoré očakáva vedenie a aj fanúšikovia. „Po ukončení spolupráce s hlavným trénerom sme aktívne hľadali náhradu. Prebehlo veľa telefonátov a v hre boli aj zahraniční tréneri, ktorí však pre rôzne dôvody nemohli ponuku prijať. Nakoniec sme sa dohodli s pánom trénerom Mikulom, u ktorého veríme, že prinesie potrebný impulz do nášho mužstva a využije jeho potenciál. Má skúsenosti s extraligou, čo v konečnom dôsledku zavážilo,“ okomentoval príchod nového lodivoda Ľudovít Jurinyi.

V realizačnom tíme ostávajú pôsobiť na svojich pozíciách Ján Šimko, Stanislav Salát a Juraj Bondra.