Preview zápasu HK Poprad vs HK Dukla Ingema Michalovce
27. októbra 2019
Kamzíci zaslúžene zdolali Michalovce
27. októbra 2019

Novým trénerom Kamzíkov sa stáva Peter Mikula!

Po slede neuspokojivých výsledkov sa vo včerajších poobedných hodinách rozhodol abdikovať v súčasnosti už bývalý tréner HK Poprad, František Štolc. Pod jeho vedením sa mužstvo herne mierne trápilo a osudnou pri kormidle Kamzíkov sa mu stala piatková prehra v Budapešti.

Vedenie HK Poprad jeho abdikáciu akceptovalo a už od prvej minúty sa snažilo nájsť trénera, ktorý by mužstvo dokázal nakopnúť a dodať mu nový impulz smerom do ďalšieho priebehu Tipsport ligy. Nakoniec padlo rozhodnutie angažovať niekdajšieho trénera Zvolena a Žiliny, Petra Mikulu. Ten pricestoval do Popradu už dnes v skorých ranných hodinách, aby sa zvítal s tímom a zároveň si mohol pozrieť dopoludňajší tréning, ktorý Kamzíci absolvovali pod taktovkou dočasných trénerov. Nový kouč Podtatrancov mal teda možnosť sledovať, čo od svojich zverencov môže očakávať a ako vyskladá popradský tím už od stredajšieho zápasu na ľade Nitry. “Mal som teraz nejaké zdravotné problémy, no počítal som však s tým, že keď sa vyliečim, ešte by som chcel v hokeji ďalej pôsobiť. Nikde som totiž nepovedal, že hokej robiť nechcem, a tak som čakal. Nakoniec som sa dočkal a včera som bol oslovený pánom Jurinyim. Všetci totiž vieme, že tá pozícia Popradu nie je veľmi ideálna. Chcem priložiť ruku k dielu, aby sa tie predsezónne prognózy a ambície Popradu nakoniec splnili. Niekoľkých chalanov v kabíne poznám, no budem potrebovať čas sa tu so všetkým zoznámiť, keďže väčšinou som tu chodieval ako súper Popradu, nie ako jeho tréner. V najbližších týždňoch zanalyzujeme problémy a budeme sa snažiť stavať na tom, čo je zatiaľ na našej hre pozitívne,” objasnil Peter Mikula, ktorý v sezónach 2000/01 a 2012/13 slávil na lavičke Rytierov extraligový titul.

Angažovanie nového trénera netrvalo manažmentu HK Poprad ani 24 hodín. Ihneď po abdikovaní bývalého trénera riaditeľ klubu, Ľudovít Jurinyi, rozhodil siete s cieľom nájsť na trhu vhodného trénera, ktorý by dokázal dostať Kamzíkov na priečky, ktoré očakáva vedenie a aj fanúšikovia. “Po ukončení spolupráce s hlavným trénerom sme aktívne hľadali náhradu. Prebehlo veľa telefonátov a v hre boli aj zahraniční tréneri, ktorí však pre rôzne dôvody nemohli ponuku prijať. Nakoniec sme sa dohodli s pánom trénerom Mikulom, u ktorého veríme, že prinesie potrebný impulz do nášho mužstva a využije jeho potenciál. Má skúsenosti s extraligou, čo v konečnom dôsledku zavážilo,” okomentoval príchod nového lodivoda Ľudovít Jurinyi.

V realizačnom tíme ostávajú pôsobiť na svojich pozíciách Ján Šimko, Stanislav Salát a Juraj Bondra.

Facebook komentáre