O výsledku rozhodlo predĺženie

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

Prvá tretina začala v tempe ako sa na play-off patrí a priniesla až desať dvojminútových trestov. Presilovku však žiadny tím počas tejto tretiny nevyužil. V 4. minúte po krásnej prihrávke od Arneho Krotáka už počas hry štyria na štyroch z ľavého kruhu skóroval Lukáš Hvila do prázdnej bránky – 1:0. O minútu neskôr opäť počas hry štyria na štyroch vytiahol z ľavého kruhu strelu spoza hráča Patrik Svitana a vymietol horný roh Hartzellovej bránky – 2:0. Tréner Nitry si následne vypýtal oddychový čas a Nitra v 7. minúte po krátkom tlaku dokázala znížiť, keď Kutálkovi nahrávku využil strelou bez prípravy  spomedzi kruhov Michal Krištof – 2:1.

V 26. minúte Nitra znenazdajky vyrovnala, keď Raisovu strelu od modrej čiary tečoval Krištof – 2:2. Poprad mal šancu ísť do vedenia v 30. minúte, keď v priebehu päťnástich sekúnd putovali dvaja hráči Nitry na trestnú lavicu, ale najväčšiu šancu Tomáš Troliga nepremenil. 50 sekúnd pred druhou sirénou mohol poslať Kamzíkov do vedenia Peter Lichanec, jeho blafák však brankár hostí zneškodnil.

V 54. minúte sa hrdinom mohol stať Kroták, ale v samostatnom nájazde mu v poslednej chvíli vypichol puk vracajúci sa obranca. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v 57. minúte Hvilovi, keď najprv naznačil strelu príklepom, puk potiahol a švihom k bližšej žrdi prestrelil brankára hostí – 3:2. Keď to už vyzeralo, že to už Poprad uháji dokonca, vyrovnal počas hry bez brankára Matt Cope – 3:3. Jeho gól vyvolal obrovskú búrku nevôle, ale rozhodcovia ho nakoniec uznali. V predĺžení mohol najprv rozhodnúť Branislav Mezei, ale jeho samostatný nájazd Šúrek zlikvidoval. V 68. minúte však unikol Radoslav Macík a strelou ponad Šúrekove rameno rozhodol tento zápas – 3:4.

Góly: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guliajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) – 7. Krištof (Kutálek, Ručkay), 26. Krištof (Rais, Ručkay), 59. Cope, 68. Macík (Meland)

Vylúčení: 7:10, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lokšík, Štefik – Smrek, Korba

2 085 divákov

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Fabian, Guliaev – Suchý, Dinda – Ibragimov, Krempaský – Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Murček, Matej Paločko

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský – Rais, Mezei – Meland, Versteeg – Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

Marcel Ozimák – tréner HK Poprad: „Chcem poďakovať chlapcom za bojovnosť, odohrali dobrý zápas s minuloročným majstrom. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, aj za všetkých čo do hokeja vkladajú svoje úsilie a tiež peniaze. Sú však veci, ktoré nevieme ovplyvniť. Musíme však využívať presilové hry a vyložené šance.“

Andrej Kmeč – tréner HK Nitra: „Vedeli sme, že zápas môže veľa napovedať o tejto sérii. Ešte nie je koniec aj keď vedieme v sérii 3-0. Zápas sme mohli mať vo svojich rukách, ale mali sme veľa vylúčených. Našťastie sme sa ubránili v oslabovkách a mužstvo sa nezlomilo ani tri minúty a dokázalo vyrovnať.“