Obetavosť Kamzíkov priniesla porážku majstra

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Už v 3. minúte spravili hostia hrubú chybu a Popradčania vyrazili traja na brankára. Z tohto prečíslenia gól nepadol, akcia však pokračovala a Kozák dostal priveľa času na modrej čiare a delovkou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:0. Už o minútu mohli domáci odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale po Macíkovom prieniku a Heizerovej strele gól nepadol. V 13. minúte pekne zakombinovala Paukovčekova formácia, Takáčovu strelu však Williams kryl. Banská Bystrica mohla vyrovnať v 16. minúte, hodnú chvíľu tlačila domácich v ich tretine, vo finálnej koncovke však Šťastný netrafil odkrytú bránku.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia a prvá väčšia šanca prišla v 27. minúte, ale Gračnar Giľákovu strelu kryl. V 32. minúte sa preštrikoval Mlynarovič medzi kruhy a prestrelil brankára hostí – 2:0. Bystrica znížila už po pár sekundách, keď využila svoj krátky tlak v popradskej tretine a Kabáč dotlačil puk za Gračnara – 2:1. Tento okamih naštartoval hostí, ktorí do konca druhého dejstva tlačili Poprad v ich pásme a táto snaha priniesla vyrovnanie v 39. minúte, keď Kubka prestrelil spomedzi kruhov domáceho gólmana – 2:2.

Tretia tretina priniesla zo začiatku opatrnejší hokej, žiadny tím nechcel spraviť rozhodujúcu chybu. Bližšie k vedeniu mali hostia, ale Ďatelinku v jeho čistej šanci v 49. minúte vychytal vynikajúci Gračnar. Poprad hral zo zabezpečenej obrany a rozhodnutie priniesli jeho smrtiace brejky. V 52. minúte ušiel Takáč, brankára si položil na ľad a bekhendom skóroval – 3:2. O minútu neskôr ušiel Bondra a vymietol pravý horný roh bystrickej bránky – 4:2. V 55. minúte opäť ukázal rýchlosť Bondra a z ľavej strany prestrelil Williamsove betóny – 5:2. Poprad teda zostáva na domácom ľade neporazený.

Góly: 33. Kozák (Abdul, Zagrapan), 32. Mlynarovič (Svitana), 52. Takáč (Paukovček), 53. Bondra (Abdul), 55. Bondra (Abdul, Zagrapan) – 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (Šťastný)

Rozhodovali: Novák, Juhász – Durmis, Muszik

Vylúčení: 3:2, navyše Buc 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0

1 511 divákov

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Abdul, Zagrapan, Koyš – Paločko, Heizer, Macík

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sloboda, Miller, Marshall, Kupec, Košecký – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Higgs, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Gabor, Buc, Giľák

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, prvá tretina bola výborná. Tá druhá bola opakom tej prvej, hostia nás zatlačili, náš defenzívny systém máme zvládnutý, ale prestrieľali nás, boli sme veľmi stiahnutí. Do tretej tretiny sme šli s tým, že ideme hrať ako od začiatku zápasu, spravili sme korektúry v útokoch, čo sa nám vyplatilo. Celé mužstvo hralo obetavo, blokovali strely a takto si to predstavujem.

Dan Ceman (tréner HC ′05 iClinic Banská Bystrica) – Nehrali sme dnes 60 minút, hokej sa má hrať celý čas. Poprad hral výborne v prvej tretine, v druhej sme hrali my skvele. V tretej tretine sme začali strácať puky, neboli sme efektívni ako v druhej tretine, nehrali sme jednoducho. Poprad mal výborné protiútoky a to rozhodlo. Ale ako hovorím, nehrali sme dobre celých 60 minút.