Klub je pred štartom súťaže pripravený
12. septembra 2018
80-ročná fanúšička bude sledovať zápasy aj v novej sezóne
12. septembra 2018

Očakávania Kamzíkov pred novým ročníkom

Už o malú chvíľu sa začína nová sezóna hokejovej Tipsport Ligy. Kamzíci majú za sebou veľmi pestrú prípravu, no už je najvyšší čas sa sústrediť na prvý zápas v Trenčíne. Pred ostrým štartom ligy nám hráči opísali svoje pocity o svojich a tímových ambíciách a čo si myslia o ostatných tímoch.

Roman Stantien, hlavný tréner HK Poprad: “Myslím si, že príprava splnila to, čo sme od nej čakali. Lepšie sme sa navzájom spoznali, videli sme, kto je v čom dobrý, v čom má naopak slabiny, a tak sme sa snažili aj tie formácie dať dohromady, aby si hráči medzi sebou sadli a aby to fungovalo vo všetkých formáciách. Malé obmeny sú, aj budú, pretože sú tam zranenia. Vo výhľade máme jedného hráča, zatiaľ sa na tom pracuje, ale nie je to akútne. Zápasy chceme vyhrávať ako každý tím a liga podľa zostáv na papieri vyzerá veľmi kvalitná a vyrovnaná. My sa určite chceme umiestniť lepšie ako vlani.”

Luka Gračnar, brankár: “Tímy budú určite v lige kvalitné. My brankári musíme podržať mužstvo a musíme sa snažiť vyhrať každý zápas.

Samuel Mlynarovič, útočník: “Ťažko odhadnúť kvality súperov, to ukáže až začiatok ligy a ostré zápasy s nimi. Na papieri sa všetci posilnili, predpokladám, že to budú ešte ťažšie zápasy ako v minulej sezóne. V lige očakávam väčšiu vyrovnanosť. V tímových ambíciách bude dôležité podľa mňa vyhrať posledný play-off zápas, ostatok bude sklamanie.”

Jindřich Abdul, útočník: “Tímové ambície si myslím, že máme všetci rovnaké, dostať sa čo najvyššie, určite vyššie ako minulý rok a taktiež po základnej časti by sme sa chceli umiestniť vyššie. Aj ja v osobných ambíciách sa chcem posunúť vyššie ako minulý rok a od začiatku predvádzať lepšie výkony ako vlani. Liga bude tento rok ešte viac vyrovnanejšia, za posledné roky sa posunula vpred a bude to ťažké.”

Daniel Brejčák, obranca: “Mojim osobným cieľom je hlavne byť zdravý. Liga bude podľa môjho názoru vyrovnanejšia,  azda najvyrovnanejšia za posledné sezóny. Nedokážem vôbec odhadnúť silu súperov, verím, že my začneme dobre v ťažkom zápase v Trenčíne a od toho sa bude všetko odrážať. Tím je veľmi kvalitný a myslím si, že do štvrtého miesta v tabuľke by sme mohli skončiť a začať play-off na domácom ľade. Nechcem ale predbiehať.”

Štefan Fabian, obranca: “Byť zdravý, to je základ môjho osobného úspechu. V rámci tímu sa chceme určite posunúť ďalej. Posledné výsledky ukázali, že máme na čom stavať. Samozrejme, nepoznáme silu súperov, na papieri sa posilnili. Ale všetci sa už na sezónu tešíme.”

Lukáš Kozák, obranca: “Určite by sme chceli čo najviac zápasov zápasov na začiatku ligy vyhrať, začíname v Trenčíne, ktorý to vlani dotiahol ďaleko a bude to dobrá previerka hneď na začiatok. Verím, že nadviažeme na výsledky z prípravy. Čo som videl na Tatranskom pohári, tak Košice majú dobrý káder a v tíme Miškovca je vidieť, že majú kanadský systém, je tam mnoho hráčov, ktorí prišli z Ameriky alebo hrali v kvalitných zahraničných ligách a každý vedel čo má robiť. V príprave sme s nimi vyhrali, ale každý zápas je iný.”

Facebook komentáre