Ofenzívu Kamzíkov posilní Jamie Arniel

Čoskoro 32-ročný kanadský útočník prichádza pod Tatry po angažmáne v Bratislave Capitals.

Hokejový Poprad naďalej zbrojí a do kádra prináša ďalšiu posilu. „Udalosti, ktoré sa stali v Bratislave boli smutné a tím sa rozhodol správne, že ukončil sezónu. Ja som sa stal voľným hráčom a Poprad mi ponúkol skvelé podmienky, takže sa teším na novú výzvu,“ povedal po príchode do Popradu.

„Tu chcem naďalej pokračovať v produktivite, akú som mal od začiatku ročníka v Bratislave. Určite chceme skončiť v základnej časti čo najvyššie a prežiť skvelé play-off,“ vyjadril sa o ambíciách do zvyšku sezóny.

Ponuku Popradu akceptoval aj preto, že si klub overil: „Hral som s viacerými chlapcami, čo Poprad poznajú a tiež s mojim kamarátom Livingstonom, ktorý mi povedal na klub a mesto iba skvelé veci.“

„Hľadali sme kvalitného útočníka na pozíciu druhého centra, pretože naša druhá a tretia formácia nebola dostatočne produktívna. Verím, že Jamie prinesie potrebnú produktivitu a aj tieto formácie začnú pravidelne skórovať. Po tom, ako sme ho videli na vlastné oči v zápasoch hrať a dostali na neho aj pozitívne referencie, tak si od neho veľa sľubujeme,“ povedal o novej posile riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Rodák z kanadského Kingstonu si vybral počas juniorskej kariéry ligu OHL, kde pôsobil v tímoch Guelph Storm a Sarnia Sting. V roku 2008 ho draftoval v 4. kole Boston Bruins, za ktorý nastúpil v NHL na jeden duel a tri sezóny strávil na jeho farme. Následne odišiel do Európy. V jeho prvom pôsobisku Eisbärene Berlín získal nemecký titul. Päť sezón odohral v rakúskom Dornbirne. V rakúskej nadnárodnej súťaži pôsobil aj vo Viedni, Bolzane a naposledy Bratislave Capitals. Minulý sezónu strávil v druhej nemeckej lige, kde v Bad Nauheime získal 62 bodov v 49 zápasoch.