Kamzíci pomohli k výhre Slovenska
8. apríla 2017
Posezónny brífing HK Poprad
12. apríla 2017

Olympijský tím v druhom zápase neuspel

V sobotu 8. apríla sa v Poľskom meste Krynica-Zdroj konala odveta Repezentácie Poľska proti Olympijskému tímu Slovenska. Poliaci uskutočnili v zostave niekoľko zmien čo sa odrazilo aj na výsledku zápasu. Zverencov trénera Ozimáka zdolali 5:1.

Poľsko – Olympijský tím SR 5:1 (4: 0, 0: 1, 1: 0)

Góly: 5. Chmielewski (Jeziorski), 7. Chmielewski (Bryniczka), 11. Malasiński (Wronka, Pasiut), 14. Kruczek (Rompkowski), 59. Malasiński (Pasiut, Wronka) – 26. Roman (Štrauch)

Zostava SR: Pavlas (Melicherčík) – Hraško, Dinda, Roman, Habšuda, Bodák, Maier, Matejka, Koch – Štrauch, Boltun, Takáč – Zuzin, Milý, Horanský – Šoltés, Lichanec, Paulovič – Šišovský, Fetkovič, Hričina.

Hlasy po zápase:
Marcel Ozimák, trénera Slovenska: „Dnešnú odvetu oproti piatku, v ktorej sme nastúpili v bránke s mladým Pavlasom, výrazne poznačil úvod stretnutia, ktorý sme nezachytili. S prispením individuálnych chýb v našom obrannom pásme nám Poliaci rýchlo nastrieľali tri góly, ktoré posadili domácich na koňa. Po po prvej prestávke sme sa snažili zvrátiť vývoj zápasu, ale nabudení hostitelia pokračovali vo veľmi dobrej hre, takticky vyspelo, pretože sa nepúšťali do riskantnejších prečíslení, naopak prehusťovali stredné pásmo. Bolo očividné, že si chcú postrážiť pre nich historický výsledok. Na margo našej hry v ďalšej fáze zápasu: od prvej prestávky sme určite neboli horším tímom, no nedokázali sme zopakovať výnimočný piatkový výkon. Treba si totiž uvedomiť, že Poliaci majú svoju kvalitu, napokon štartujú v A-skupine prvej divízie, v ktorej im vlani ušiel postup o chlp. My sme tu mali veľmi mladý tím, v ktorom viacerí naznačili perspektívu, škoda len, že sme ho nemohli vystužiť niekoľkými skúsenými hráčmi. Len pre zaujímavosť: v piatok mali v hľadisku prevahu slovenskí fanúšikovia, v sobotu zasa poľskí…”

foto: jäzva (hokej.sk)

Facebook komentáre