Omladený tím pokoril Spišskú Novú Ves

HK Poprad odohral tretí prípravný duel a opäť víťazne. Šancu dostali aj ďalší hráči z juniorského tímu a pokorili prvoligovú Spišskú Novú Ves. Súperi sa stretli po viac ako desiatich rokoch.

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Hneď v druhej minúte sa presadil Mešár, ktorý po buly zúžitkoval peknú prihrávku od Jevoša. V 17. minúte pekne zakombinovali bratia Paločkovci a ich snahu dokončil gólovou strelou Bjalončík. V druhej tretine videli diváci v Spišskej Novej Vsi iba jeden gól. 50 sekúnd pred jej koncom sa presadil Matej Paločko. V 50. minúte sa presadil aj Alex Šotek po Semaňákovej prihrávke. Spišiaci znížili vďaka úspešnému trestnému strieľaniu od Tyczynskeho. Skóre zápasu uzavrel na 2:4 Štefan Fabian 44 sekúnd pred koncom zápasu.

Góly: 52. Tyczynski (t.s.), 60. Fabian (Tarbaj) – 2. Mešár (Jevoš), 17. Bjalončík (Matej Paločko, Matúš Paločko), 40. Matej Paločko (Matúš Paločko), 50. Šotek (Semaňák)

Vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Tornay – Wolf, Ordzovenský

HK Spišská Nová Ves: Surák (M. Šimo) – Hančák, Petrek, Fabian, Tarbaj, Korenko, Tomala, Grec – Hvila,  Vartovník, L. Novák – Richnavský, Tyczynski, Jakúbek – M. Olejník, Tábi, Piačka – Saluga, I. Novák, Matej

HK Poprad: Valluš (Rychlík) – Česánek, Müller, Božoň, Romaňák, Semaňák, Hodorovič, Šoltés, Š. Dlugoš – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Šotek, Jevoš, Mešár – Dzivjak, Plávka, Stanček – Lukáč, Pavlov, Petras