Ôsma výhra nad Slovanom a čisté konto Vošvrdu

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

V súboji 41. kola Tipos extraligy privítal domáci Slovan hráčov Popradu. Tí počas celého zápasu kontrolovali priebeh duelu a po góloch Svitanu, Livingstona, Handlovského a Taviho vyhrali 4:0. Slovan už prehral s Popradom ôsmy súťažný duel za sebou. Tomáš Vošvrda si pripísal v sezóne druhé čisté konto.

Góly: 3. Svitana (Haščák, Drgoň), 27. Livingston (Bjalončík, Dalhuisen), 42. Handlovský (Ulrych, Brejčák), 49. Tavi (Zagrapan, Vandas)

Rozhodovali: Stano, Žák – Synek, Durmis

Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

bez divákov

Zostavy:

Slovan: Parks – Ališauskas, Sersen, Bačik, Štajnoch, Maier, Brodzinski, Valach – Zigo, Harris, O’Donnell – Kundrík, Kytnár, Urbánek – Rapáč, Bortňák, Matoušek – Jendek, Uram, Lukošík – Ondriš

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Vandas, Bjalončík, Livingston – Mešár, Zagrapan, Matúš Paločko – Valigura

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Je to pekné, že sme dosiahli štvrté víťazstvo v sezóne nad Slovanom. Vedeli sme, že Slovan má problémy so zostavou. V prvej tretine sme ešte kúsok mali v hlavách nevydarené pohárové finále, ale v dnešnom zápase sme boli hravejší, hokejovejší, disciplinovanejší a celkovo efektívnejší.

Róbert Döme (tréner Slovana) – Nechcem sa vyhovárať, ale chýba nám desať hráčov základnej zostavy. Aj keď sa ostatní chlapci snažia, kvalita nám chýba. Ťažko sa mi hľadajú slová, prehrali sme tretíkrát po sebe. Naša forma nie je ideálna, musíme sa z toho pozbierať.