Adrián Valigura účastníkom MS U18 + veľký historický súhrn našich odchovancov na podujatí
18. apríla 2019
Predaj permanentných vstupeniek na hokejovú sezónu 2019/2020
18. apríla 2019

Paločkovci ostávajú oblečení v našom drese

Matúš a Matej Paločkovci ostávajú hráčmi HK Poprad aj v ligovej sezóne 2019/2020.

Starší z bratov Matúš má v našej lige skúseností na rozdávanie. Už v uplynulej sezóne prekročil hranicu 400 zápasov v rámci najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. „Každý hokejista sa chce posunúť vo svojej kariére čo najvyššie. Bohužiaľ sa mi prihodilo minulú sezónu nepríjemné zranenie…Stalo sa, čo sa stalo…Je dôležité nepadať na duchu a myslieť pozitívne. Ja som ale Popradčan a milujem tento klub a mesto. Všetci máme jeden cieľ, pozerať sa na konci budúcej sezóny na majstovský pohár,“ nebráni sa najvyšším métam síce vzrastom menší, no o to korčuliarsky šikovnejší útočník.

Matej Paločko stále patrí medzi hokejové nádeje nášho klubu. Uplynulú sezónu naberal v rámci hosťovania seniorské skúsenosti vo francúzskej najvyššej hokejovej lige (Nice). Z Azúrového pobrežia sa vracia opäť domov. „Dostal som tam veľa priestoru a vyhrať sa v takej súťaži mi padlo vhod. Dnes už aj v takej krajine ako Francúzsko vedia hrať hokej. Hlavne tie kluby na prvých štyroch priečkach majú svoju kvalitu. Na druhej strane treba povedať, že naša liga je určite kvalitnejšia,“ porovnal kvalitu slovenskej a francúzskej ligy dvadsatdvaročný popradský odchovanec.

Mladší z bratov Paločkovcov si je vedomý, že vybojovať si miesto v zostave HK Poprad nebude ľahké. „Získal som potrebné skúsenosti medzi mužmi. Miesto v kádri si však musím vybojovať na ľade. Ja však chcem pomôcť Popradu k úspechu a verím, že si nájdem priestor v zostave.“

Facebook komentáre