Štefan Fabian si pripíše na svoje konto trinástu sezónu v drese Popradu
17. mája 2017
Veľký prestup Patrika Svitanu
20. mája 2017

Paločkovci ostávajú pokope. Matej strávi prvú čisto seniorskú sezónu pod Tatrami

Dvadsaťročný odchovanec nášho klubu sa vrátil domov minulú sezónu. Svojím podpisom dnes spečatil ďalšie pôsobenie v Poprade a naďalej si bude obliekať dres s kamzíkom na hrudi.

180 centimetrov vysoké krídlo strávilo dve sezóny aj v Česku. Matej tam úspešne pôsobil v juniorskom výbere Liberca, kde patril medzi najlepších hráčov (78 zápasov, 30+57´8). Už u našich západných susedov si vyskúšal seniorský hokej a to v prvoligových Benátkách nad Jizerou, za ktoré nastúpil v dvadsiatich dueloch a pripísal si osem bodov. Účastník MS do 18 aj 20 rokov sa po návrate do Popradu prepracoval do A tímu, kde dostal šancu v 28 dueloch, v ktorých zaznamenal dva góly a štyri asistencie.

“Nad inými klubmi som vôbec nerozmýšľal, prioritou pre mňa bolo pôsobenie v domácom klube,” vysvetľuje svoje predĺženie zmluvy mladší brat o čosi známejšieho Matúša. Mladší z dvojice minulú sezónu ešte nebol naplno zapracovaný do seniorskeho kádra, a tak nastúpil aj za popradskú juniorku (24 zápasov, 13+17). Tým časom je však koniec a to vzhľadom na jeho ročník narodenia. “Za juniorský tím už nemôžem nastúpiť, už sa chcem sústrediť len na mužský hokej. Aj keď je pravda, že by som si tam ešte zahral,” spomína s radosťou talentovaný útočník na pôsobenie v mládežníckych ligách, v ktorých patril každú sezónu medzi najlepších hráčov. A to sa týka tých slovenských ale aj českých.

Momentálne sa Matej potí v najnáročnejšej časti hokejovej sezóny, keďže spoločne so svojimi spoluhráčmi absolvuje letnú prípravu popradského klubu. Aj on sám vie, že hlavne pre mladých hráčov ide o najdôležitejšie obdobie celého roka. “Prípravu zatiaľ zvládam dobre, prechádzame už aj k jej kondičnej časti. Zatiaľ som spokojný, dúfam že sa naša spoločná príprava prejaví aj na výsledkoch mužstva.” 

Facebook komentáre