Zaostrené na letnú prípravu HK Poprad – A-mužstvo
12. júna 2018
Od novej sezóny bude v lige pôsobiť 12 tímov
15. júna 2018

Patrik Svitana ostáva doma vďaka pohode, ktorá ho dostala až do reprezentácie

Posledné týždne rezonovala nielen medzi popradskými fanúšikmi otázka, či sa podarí vedeniu Kamzíkov udržať najproduktívnejšieho hráča minulej sezóny a čerstvého účastníka MS Patrika Svitanu. My máme pre vás potešujúce správy.

Dvadsaťdeväťročný odchovanec nášho klubu toho už preskákal celkom dosť. Po piatich rokoch strávených v Košiciach, Kazachstane a Poľsku sa rozhodol v sezóne 2016/17 vrátiť do svojho materského klubu a hneď hokejovo pookrial. Jeho výkony patrili od začiatku k tým úplne najlepším, aké mohli popradskí fanúšikovia na našom ľade pozorovať. Možno ani sám už nečakal, že mu to všetko pomôže k premiérovej nominácii do reprezentácie. To však nebolo všetko! Hráč, ktorý nenastúpil v (hokejovom) slovenskom reprezentačnom drese ani v mládežníckom veku, to dotiahol spolu s ďalšími Kamzíkmi Bondrom a Bucom až na Majstrovstvá sveta.

“Som hrdý spolu s chalanmi na to, že sa nám podarilo predrať celým prípravným obdobím a nakoniec podať aj kvalitné výkony na šampionáte. Nemáme sa za čo hanbiť a ukázali sme, že aj extraliga má svoju kvalitu. Toto ma teší s odstupom času asi najviac,” vracia sa Patrik na skvelé výkony našich hráčov v Dánsku. Aj tie sa odzrkadlili na zvýšenom záujme o jeho služby medzi viacerými tímami. “Ten záujem tu naozaj bol, ale všetko som si nechal prejsť hlavou a rozhodol som sa ostať v Poprade.”

A práve v jeho zotrvanie sa modlili všetci fanúšikovia nášho klubu. Strata najproduktívnejšieho hráča v najlepších rokoch by bola citeľná. “Dôvodov, prečo som sa rozhodol ostať, bolo niekoľko. Určite rozhodla pohoda, ktorú mám doma a v našom klube. Veď tá ma dostala až do reprezentácie. Tu nemusím nikomu dokazovať, že hokej hrať viem a takto sa cítim najlepšie. Rokovania s vedením prebiehali veľmi dobre, inak by som asi neostal.”

Tak dlhú sezónu Patrik ešte nezažil. Keď sa vrátil zo šampionátu, jeho spoluhráči už začínali trénovať na tu ďalšiu…“Po návrate som si poriadne doma oddýchol a po troch týždňoch pripojil k chalanom. Dokonca som sa ešte ani nestihol poriadne porozprávať s novým trénerom. Verím však, že nejaká konštruktívna debata čoskoro prebehne a vypočujem si jeho predstavu o mojich úlohách. Káder vyzerá sľubne, ale mužstvo nerobia mená. Preto musíme vytvoriť dobrú partiu, ktorá pôjde za úspešnou sezónou.”

Patrik Svitana debutoval v popradskom seniorskom drese ešte v sezóne 2006/07. V extralige pôsobil aj v Kežmarku a Košiciach. Celkovo v našej najvyššej súťaži odohral 429 zápasov s bilanciou 78 gólov a 125 asistencií. Najúspešnejšou bola práve tá posledná, v ktorej v 59 dueloch strelil 23 gólov a na 34 prihrával. Mimo Slovenska pôsobil v Kazachstane (Ertis Pavlodar – 113 z, 31+66) a Poľsku (Cracovia Krakow – 78 z, 30+47).

Facebook komentáre