Patrik Svitana sa predstaví na svojich štvrtých MS v hokejbale

Kapitán HK Poprad zajtra v noci zažije štart na svojich štvrtých MS v hokejbale. Svoje predošlé tri účasti premenil na tri zlaté medaily.

Tohtoročný šampionát sa odohrá v Kanade v Lavale od 21. do 27. júna. Hrať sa bude v hale Place Bell, kde svoje zápasy hráva tím Laval Rocket, farmársky tím Montrealu Canadiens. V nominácii trénerov Mojmíra Hojera a Mariána Gregoríka nechýbajú ani opory z predchádzajúceho šampionátu z Košíc, je v nej aj Patrik Svitana, ktorý práve po MS 2019 oznámil koniec reprezentačnej kariéry.

„Počas celého obdobia od MS 2019 prebiehala komunikácia medzi trénermi a Paťom o možnom návrate. A keď sa do toho v uplynulom období zapojili aj spoluhráči z reprezentácie a vrátil sa jeho chuť dať to ešte raz, bolo rozhodnuté,“ povedal pre TASR tréner Hojer ohľadom návratu Patrika Svitanu do reprezentácie.

Slováci narazia v A-skupine na Veľkú Britániu, Taliansko, Česko a Haiti. V B-skupine bude hrať domáca Kanada, USA, Grécko, Fínsko a Arménsko. Slovenská hokejbalová reprezentácia už štyri MS po sebe nepustila pred seba nikoho z konkurencie. V kolíske hokejbalu sa chce pokúsiť o piaty titul v sérii a celkovo šiesty.