Skončila sa prvá vlna predaja permanentiek
10. júna 2017
Navštívili sme letnú prípravu siedmeho a ôsmeho ročníka
11. júna 2017

Patrik Svitana vystrieľal pre Slovensko titul majstra sveta v hokejbale!

Dlhé roky tvorili podstatnú časť našej hokejbalovej reprezentácie hokejisti. Na tohtoročných majstrovstvách sveta ich však bolo málo. No nebyť nášho Patrika Svitanu, titul majstrov sveta by bol možno len utópiou.

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti dnes získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v českých Pardubiciach. Vo finálovom dueli porazili Kanadu po fantastickom zápase 6:4 a potvrdili svoje dominantné postavenie v tomto športe. O zavŕšenie zlatého hetriku sa obrovskou mierou pričinil aj popradský hokejista Patrik Svitana. Dvadsaťosemročný útočník, ktorý okrem toho popradského hokejového oblieka aj dres hokejbalového tímu z Kežmarku, sa stal najväčším hrdinom posledných dvoch zápasov našej reprezentácie. Najprv v piatok večer rozhodol nekonečný semifinálový duel proti Česku rozhodujúcim samostatným nájazdom (1:0 po samostatných nájazdoch), aby v dnešnom finále vsietil víťazný gól minútu pred koncom napínavého zápasu proti Kanade.

Slováci prešli šampionátom ako praví šampióni bez jedinej prehry. S prehľadom vyhrali základnú skupinu, vo štvrťfinále nedali žiadnu šancu Portugalcom po víťazstve 4:0, v semifinále zdolali po infarktových samostatných nájazdoch bratov z Čiech a nakoniec zavesili hokejbalistom z krajiny javorového listu vďaka výhre 6:4 na krk len strieborné medaily. Jedným z najlepších hráčov celého turnaja bol Patrik Svitana. Stal sa najproduktívnejším hráčom Slovenska, keďže spolu s Jaroslavom Martinusíkom nazbieral v siedmich dueloch päť gólov a jednu asistenciu a svoj fantastický výkon na šampionáte navyše okorenil dvoma víťaznými gólmi v oboch najdôležitejších zápasoch Slovenska.

Facebook komentáre