Peter Bjalončík pokračuje pod Tatrami

22-ročný center predĺžil zmluvu s HK Poprad.

Šikovný center, ktorý vie hrať aj na krídle ostáva v materskom klube. „Aj keď som mal iné ponuky, klub si na mňa uplatnil opciu a ja som ani nemal dôvod rozmýšľať nad inými ponukami, pretože tímu mám stále čo ponúknuť“, povedal po podpise zmluvy „Bjalo“.

„Chcem hrať čo najviac a pomôcť tímu k tomu, aby hral na vrchných poschodiach tabuľky. Mal by som mať iné úlohy ako v minulosti, uvidíme počas prípravy na ľade v auguste. Dovtedy je ešte dlhá doba,“ dodal Bjalončík.

„Od Petra mám veľké očakávania. Je to veľmi fundovaný univerzál. Ale nikomu nemôžem nič garantovať, máme štyri útoky, musí si svojou prácou pozíciu vybojovať. Čakám, že bude mať stabilnú výkonnosť, ktorá mu bude garantovať vyšší icetime ako mal, ale všetko to bude závisieť od jeho hernej výkonnosti a či naplní moje prísne predstavy,“ povedal o Bjalončíkovi hlavný tréner Peter Mikula.

Peter Bjalončík prešiel v Poprade všetkými vekovými kategóriami. Základnú časť 2016/17 strávil vo fínskej juniorke v drese TPS Turku. V extralige nastúpil aj v projekte Slovensko U20. Celkovo odohral v slovenskej najvyššej súťaži 146 duelov s bilanciou 29 gólov a 32 asistencií. Časť sezóny 2018/19 strávil na hosťovaní vo francúzskom Nice. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2016, keď sa dostal do nominácie ako najproduktívnejší hráč majstrovského dorasteneckého tímu Popradu v play-off.