Peter Bjalončík predĺžil zmluvu v Poprade

HK Poprad predĺžil zmluvu s odchovancom Petrom Bjalončíkom.

Čoskoro 22-ročný útočník Peter Bjalončík bude naďalej obliekať popradský dres. Vedenie Popradu s ním uzavrelo ročný kontrakt s opciou na nasledujúcu sezónu. V predčasne skončenom ročníku nazbieral 18 bodov v 47 zápasoch.

„Dohodnutí sme boli už od februára, potom tam boli ešte drobné komplikácie kvôli vírusu, ale chcel som ostať doma a ani som sa nezaoberal nejakými inými ponukami,“ povedal Peter o  rokovaniach s klubom.

V drese A-tímu Popradu sa mu podarilo odohrať prvú kompletnú sezónu. „Minulý rok som strávil takmer celý medzi mužmi v Nice a aktuálne skončený ročník hodnotím ako na hojdačke. Raz to bolo s výkonmi hore, potom dole, ale celkovo ho hodnotím pozitívne, aj ten náš výsledok napriek nedokončenej sezóne.“

Poprad netají svoje smelé ambície, rovnako to vníma aj popradská 98-čka: „Máme tie najvyššie tímové ciele, prichádza s tým k nám každý hráč a čo sa týka individuálnych cieľov, chcem svojim podielom pomôcť tímu, odohrať čo najviac a stále zbierať skúsenosti.“

Bjalončík odohral v slovenskej najvyššej súťaži 91 zápasov a nazbieral v nich 30 bodov za 15 gólov a rovnaký počet asistencií. Takmer kompletnú sezónu odohral aj vo francúzskom Nice pôsobiacom v tamojšej najvyššej súťaži, kde ho Poprad poslal na hosťovanie. Juniorskú súťaž ochutnal tiež vo Fínsku, kde nastupoval za TPS Turku. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2016, keď sa dostal do nominácie ako najproduktívnejší hráč majstrovského dorasteneckého tímu Popradu v play-off.