Peter Kundrik pokračuje v materskom klube

23-ročný útočník Peter Kundrik predĺžil zmluvu s HK Poprad.

Mladého útočníka čaká piata sezóna v Poprade a celkovo šiesta v extralige. „Aj napriek tomu, že som dostal aj iné ponuky, tak som sa rozhodol pre tú popradskú, ktorá bola od vedenia Popradu veľmi korektná. V neposlednom rade zavážilo aj to, že som tu doma, mám tu rodinu a priateľov,“ ozrejmil dôvody svojho zotrvania pod Tatrami.

Peter má od novej sezóny veľké očakávania. „Samozrejme, chcem byť prospešný pre tím a stále sa zlepšovať po individuálnej stránke a tiež aj produktivite. Čo sa týka tímového cieľa, ten je jasný, chceme vystúpiť na najvyšší stupienok, ktorý nám chýba a preto máme veľkú motiváciu,“ dodal o ambíciách.

„Peter je náš odchovanec, je to mladý a šikovný chalan. Je silný a výborný korčuliar, odohral výborné play-off. Očakávam od neho nátlakovú hru, hru do tela a výborné oslabovky. Je to srdciar, ktorý nechá na ľade všetko. Som rád, že ostáva u nás a verím, že dodá aj nejaké body navyše,“ povedal o ňom riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Na Petra Kundrika čaká šiesta sezóna medzi seniormi. Doposiaľ nazbieral v dresoch Popradu a bratislavského Slovana 25 bodov za 13 gólov a 12 asistencií v 189 dueloch. Slovensko reprezentoval v roku 2018 na MS do 20 rokov, kde si v piatich stretnutiach pripísal na konto jednu prihrávku.