Peter Mikula ostáva na lavičke Popradu
7. mája 2020
Kamzíci v netradičných destináciách – Vladimír Lantoš (Španielsko)
9. mája 2020

Peter Mikula: S dobre odvedenou robotou sa dostaví výsledok

Od včera je známe, že A-tím HK Poprad povedie aj v novej sezóne tréner Peter Mikula. Predĺženie spolupráce je signálom, že Kamzíci chcú opäť patriť medzi najlepšie slovenské mužstvá. Lodivod Popradčanov prehovoril o pokračovaní spolupráce aj krátkodobých plánoch.  

Od neočakávaného konca súťaže uplynuli dva mesiace. Ako sa na všetko pozeráte s odstupom času?
To, čo nás postihlo, považujem za športové nešťastie. Nič iné mi neostávalo, len si v sebe vypestovať pozitívne myslenie a brať to ako realitu, ktorú nezmením. Smútok na duši a nedokončená práca ostali.

Vedenie vám vyslovilo dôveru a svoju prácu budete môcť dokončiť. Je to pre vás záväzok a čo si od toho sľubujete?
Počas sezóny sme zmazali veľký bodový rozdiel a dobehli sme, alebo aj predbehli tímy pred nami. Bodový rozdiel bol minimálny a siahali sme na najvyššie priečky. Budem úprimný. Bol som optimisticky naladený, že snáď nezažijem po uplynulej sezóne koniec. Ja som však žiaden tlak nevytváral. Jedine tým, že mužstvu sa darilo. Za posledné roky som po dlhej dobe chodil rád do roboty. Ponuku som preto prijal, a chcem si odviesť dobrú prácu. Teraz urobím všetko preto, aby sa sezóna naštartovala.

Rodilo sa rozhodnutie zostať pod Tatrami ľahko? Mali ste aj iné ponuky?
Neriešil som žiaden iný klub. Buď Poprad alebo nič. Pod Tatrami som sa cítil veľmi dobre. Nemal som o čom rozmýšľať. Som v kolektíve s výbornými ľuďmi a našiel som si medzi nimi miesto.

Ako bude vyzerať trénerský štáb na nadchádzajúcu sezónu?
Na pozícii asistenta ostáva Ján Šimko. Pribudne k nám druhý asistent, ktorým bude František Štolc. O brankárov sa bude naďalej starať Stanislav Salát, ktorý je zároveň aj videoanalytikom.

Čo vás bude čakať najbližšie týždne? Uskutoční sa letná príprava?
Vypracoval som tri plány. Od mája, od júna a alternatívu, ktorá bude spojená priamo s nábehom na ľad. Nechcem predbiehať okolnosti. Za pár týždňov sa dozvieme, kedy sa začne súťaž, a tomu sa budeme prispôsobovať. Počítam aj s alternatívou, že nebude letná príprava. Všetko sa dá dobehnúť, ak by aj príprava trvala 8 týždňov pred sezónou. Hráči trénujú individuálne. Nerobí mi problém pripraviť mužstvo v priebehu prípravy na ľade, prípravných zápasov a prípravy na suchu.

Ste v kontakte s hráčmi o ktorých máte záujem?
Máme to rozdelené. Ja som oslovil hráčov a dal som návrh na zloženie kádra. Všetko bude záležať od financií. Ekonomickú situáciu klubu rieši pán Jurinyi. Určite chceme poskladať dobré, silné, kvalitné, morálne zodpovedné a oddané mužstvo cieľom popradského hokeja. Vedenie, tréneri, hráči, partneri a fanúšikovia chcú vyhrávať. O umiestnení nehovorím. Ak odvedieme dobrú robotu, umiestnenie nám bude odmenou. Nech je hlavne dobrá sezóna.

Facebook komentáre