Peter Mikula skončil pri kormidle Kamzíkov

HK Poprad ukončil spoluprácu s hlavným trénerom A-tímu Petrom Mikulom. Šesťdesiatsedemročný kouč pôsobil na lavičke Popradčanov od 27. októbra 2019.

Po prevzatí lavičky v ročníku 2019/2020 sa tím nachádzajúci na 11. priečke tabuľky potiahol od 17. kola až na priebežné 5. miesto pred nadstavbovou časťou súťaže, ktorá sa pre pandémiu nedohrala. V ligovej sezóne 2020/2021 sa Mikulovi zverenci držali na vedúcich pozíciách a v playoff bojovali o majstrovský titul, ktorý napokon nezískali a vo finále získali striebro. Počas prebiehajúcej sezóny sa celok Podtatrancov nachádza na 9. mieste a prehral posledných 6 duelov.

Mikula viedol Kamzíkov celkovo v 103 zápasoch základnej časti a 15 stretnutiach play off. Hráči Popradu pod jeho vedením vyhrali 66 duelov základnej časti, v 37 ťahali za kratší koniec. Na domácom turnaji v roku 2020 vybojovali hráči pod jeho vedením Tatranský pohár.

„Ďakujem Popradu za dôveru a šancu, ktorú mi ponúkli a do ďalších časov im prajem, aby nastala pozitívnejšia doba ako bola teraz. Snažil som sa odviesť čo najlepšiu robotu, osud to zariadil tak ako to zariadil,“ povedal Peter Mikula pre hkpoprad.sk.

Trénerovi Petrovi Mikulovi klub ďakuje za prácu, ktorú pre našu organizáciu odviedol a v budúcnosti mu želáme veľa úspechov.

O novom zložení realizačného tímu sa rozhodne v najbližších dňoch. Klub bude hokejovú verejnosť informovať a prinesie aj stanovisko vedenia HK Poprad.