Po futbalovom výsledku sa teší z troch bodov Poprad

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Prvá tretina priniesla návrat Michaela Vandasa do rodného klubu. Bližšie k úvodnému gólu boli Kamzíci v 9. minúte, nahodený puk Kundríka zastavila ľavá žŕdka. Pár sekúnd pred sirénou skoro potrestal Štrauchovo zaváhanie pred Vošvrdom Jurík, domáci gólman však svoj tím podržal.

Poprad začal druhé dejstvo lepšie, už v 22. minúte mohol skórovať zblízka Magovac, sám pred brankárom však prestrelil. O dve minúty neskôr obranca Nových Zámkov v poslednej chvíli zablokoval spoza bránky otáčajúceho sa Leclerca. V 28. minúte využili Kamzíci presilovku, Erving našiel Vandasa a ten z prvej z pravého kruhu prestrelil Kristína – 1:0. V 39. minúte mohol zvýšiť Mlynarovič, počas jeho zakončenia bol zasiahnutý vysokou hokejkou do tváre.

46. minúta priniesla obrovskú šancu Leclerca, ktorý sa natlačil pred Kristína, ale ten prilepil svoj betón k ľadu. Už o minútu po Takáčovej strele smeroval puk do bránky, obranca Nových Zámkov ho stihol upratať. V 50. minúte nebezpečne strieľal Stupka, našťastie minul Vošvrdovu bránu. V záverečných dvoch minútach si vypracovali skvelé šance Takáč a Zagrapan, skóre sa nemenilo ani pri hre hostí bez brankára a tak sa zápas skončil futbalovým výsledkom.

Góly: 28. Vandas (Erving, Štrauch)

Rozhodovali: Adamec, Juhász – Krajčík, Kis-Király

Vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Kristín 10 min. za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 341 divákov

iZlato hráč zápasu: Aleksandar Magovac – Matej Kristín

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana – Matis, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Kundrik, Matej Paločko

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Mikuš, Šmach, Ordzovenský, Hatala, Drtina, Hain, Dlugoš – Stupka, Urban, Pospíšil – Vešutkin, Bajtek, Jurík – Múčka, Šmída, Rogoň – Bečka, Ondrušek, Fábry

Hlasy po zápase:

Pavel Paukovček (asistent trénera HK Poprad) – Ja sa stotožňujem s kolegom, bol to ubojovaný zápas, mali sme však viac z hry, aj keď sme vyhrali o gól, mali sme aj viac šancí. Tešia ma tri vybojované body.

Ladislav Branikovič (tréner HC Mikron Nové Zámky) – Prišli sme sem hrať so zabezpečenou obranou, v prvej tretine sa nám to darilo, mali sme dobrú početnosť streľby. V druhej tretine už obrana nebola dobrá, sme tam prepadávali, mali sme vylúčenia, z presilovky sme dostali gól. Tretia tretina bola vyrovnaná, ale musím povedať, že nás podržal brankár, chytil tam tri čisté góly.