Po štvrťfinálovej sérii s Detvou

Prinášame sumár štvrťfinálovej série medzi tímami HK Poprad a HC 07 Detva.

Priebeh prvého zápasu:

Popradčania vstúpili do zápasu ideálne a už v 6. minúte viedli 2:0 po góloch Livingstona a Handlovského. V prvej tretine ešte Zagrapan trafil hornú žŕdku. Detva na začiatku druhej tretiny využila hneď svoju prvú presilovku zásluhou Askarova. Askarov o niekoľko minút pripravil aj gól ako na podnose pre Čacha a bolo vyrovnané. Misky na stranu Popradu naklonil o dve minúty neskôr Mešár, ale Detva dokázala opäť vyrovnať zásluhou Askarova počas početnej prevahy. V poslednej šesťminútovke spravila Detva dva nešťastné fauly, a presilovku o dvoch hráčov využil Skokan. V tretej tretine si Poprad počkal na to, čo vymyslia hostia a hrozil najmä z brejkov. Jeden z nich využil Skokan, jeho prihrávku, ktorá už smerovala na Svitanu, ktorý by zakončil do odkrytej bránky si v rámci obetavého zákroku zrazil do vlastnej siete obranca Lalík. Detva to v závere ešte skúsila bez brankára, Haščák túto snahu ukončil gólom do opustenej bránky.

Priebeh druhého zápasu:

Poprad dostal už v piatej sekunde výhodu presilovky, tú nevyužil a vracajúci sa Čacho zachytil Vošvrdovu rozohrávku a otvoril skóre. Poprad vyrovnal v presilovej hre, keď faul na Svitanu potrestal Skokan. Poprad sa dostal do vedenia v 28. minúte zásluhou presilovkového gólu Taviho. Detva vyrovnala skóre v 32. minúte gólom Charbonneaua rovnako počas početnej prevahy. V 35. minúte šla Detva do vedenia po individuálnej akcii Žilku a Hamerlík vymenil v bránke Vošvrdu. Poprad vyrovnal o minútu neskôr strelou Višnevského od modrej čiary počas signalizovaného vylúčenia. Obrat dokonal v 38. minúte Skokan, keď potrestal vylúčenie obrancu Kinga za vyhodenie puku. V tretej tretine gól nepadol, aj keď Detva nastrelila žŕdku a mala tiež ako Poprad ešte jednu veľkú gólovú príležitosť. Vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára. V nej padol gól do prázdnej bránky, ale až po uplynutí časového limitu.

Priebeh tretieho zápasu:

Detva mala územnú prevahu počas prvého dejstva, ale Poprad ju zmrazil vďaka silnej efektivite počas presilovky 5 na 3, ktorú získal v 19. minúte. Gólmi Haščáka a Mashintera v rozmedzí 25 sekúnd išiel Poprad do kabíny s dvojgólovým náskokom. Ten Detva stiahla na rozdiel jediného gólu v 39. minúte, keď využil presilovú hru Klíma. V tretej tretine gól nepriniesla ani hra 6 na 4 v podaní Detvy.

Priebeh štvrtého zápasu:

Poprad poslal do vedenia v 7. minúte po brejku Mashinter. Domáci vyrovnali počas presilovej hry o minútu neskôr. Poprad znova udrel v 11. minúte po dobrej práci Haščáka na modrej čiare. V 15. minúte tečoval Zagrapan Višnevského strelu. V ďalšom priebehu už gól nepadol, Poprad ubránil 7 presiloviek z ôsmich a tiež aj hru bez brankára, keď mala Detva formát 6 na 4. Poprad tak postúpil v najrýchlejšom čase po výhre 4:0 na zápasy a zároveň postúpil druhýkrát za sebou do semifinále.