Po výbornom výkone si vezieme výhru

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Hokejisti Popradu zvíťazili v 30. kole Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 3:2 po predĺžení. O výhre Kamzíkov rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia piatym gólom v sezóne obranca Adam Drgoň. Spišská napriek prehre poskočila na štvrté miesto o bod pred Nové Zámky, Poprad slávil výhru druhýkrát po sebe a poskočil na siedmu priečku tabuľky.

Góly: 21. La Porte (Rapáč), 55. Beaudry (Džugan, Kerbashian) – 17. Kundrik (Petráš, Meliško), 36. Jermain (Kotvan), 64. Drgoň (Svitana, Záborský)

Rozhodovali: Stano, Krajčik – Tvrdoň, Bogdaň

Vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

3 240 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Laporte, Nellis, Rapáč – Vandas, Myklukha, Kerbashian – Verbeek, Bortňák, Giľák – Džugan, Vartovník, Hamráček – Šuty

Poprad: Peters – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Paločko, Petráš – Sokoli

Hlas po zápase:

Peter Kundrik (strelec prvého gólu HK Poprad) – Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali a nadviazali na výborný výkon z Nových Zámkov. V tejto sezóne sa výsledkovo trápime. Podali sme výborný tímový výkon. Je jedno kto dá gól, hlavne že sa vyhrá. Dnes to padlo na mňa, oslávil som tým aj svoje zápasové jubileum. V tabuľke sa už dvíhame hore, a veríme, že sa dostaneme na priečky, na ktoré chceme.