Pod Pustým hradom sa presadil Bubela a Kotvan

HKM Zvolen – HK Poprad 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

V 15. kolo Tipos extraligy zdolali zvolenskí hokejisti Poprad. Skóre duelu otvoril v 8. minúte prvej tretiny Hecl. O osem minút neskôr pridal svoj druhý gól. V prvej časti rozvlnil sieť za Petersom Sideroff. V prostrednej časti odskočili Rytieri na rozdiel 4 gólov, keď po križnej prihrávke pridal Sideroff aj druhý gól. Kamzíci sa presadili až počas štvrtej presilovej hry strelou Bubelu spomedzi kruhov. Druhý gól hostí, ktorý musel po trénerskej výzve odobriť videorozhodca, pridal Kotvan. Podtatranci hrali záverečnú powerplay, ale presný zásah už nepridali. Naopak, v poslednej minúte sa z gólu radoval domáci tím, keď po nepresnej rozohrávke Popradčanov prenikli Zvolenčania do pásma a Langkow pečatil na 5:2.

Góly: 8. Hecl (Huntebrinker), 16. Hecl (Huntebrinker), 19. Sideroff (Huntebrinker, Hanna), 26. Sideroff (Huntebrinker, Kubka), 60. Langkow (Hraško) – 34. Bubela (Svitana, Skokan), 56. Kotvan (Záborský, Skokan)

Rozhodovali: Korba, Štefík – Stanzel, Durmis

Vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

1 812 divákov

Zvolen: Paterson – Messner, Hain – Hanna, Mudrák – Hraško, Kubka – Barcík S. – Bondra, Langkow, Zuzin – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Kašlík, Jedlička, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško – Vainio, Kotvan – Bokroš, Brincko – Mešár – Svitana, Bubela, Záborský – Yogan, Paukovček, Valigura – Kukuča, Skokan, Paločko – Petráš, Suchý, Sokoli – Dlugoš