Pod Tatry prichádza útočník Andrej Kukuča

Dvadsaťdvaročný útočník sa stal novou akvizíciou popradských Kamzíkov. Jeho kontrakt nadobudne účinnosť 1. augusta 2022.

Podtatranský klub bude pre krídelníka treťou extraligovou zastávkou. O jeho novom zamestnávateľovi rozhodli ambície.Po sezóne som dostal od Popradu ponuku a vzhľadom na vysoké ciele klubu som sa ju rozhodol prijať,“ hovorí k svojmu príchodu Kukuča.

Fanúšikom Popradu je známy z pôsobenia u súperov. Teraz pridá štarty v popradskom drese. „Som útočník, ktorý dáva rád góly, čo je aj moja úloha. Viem pomôcť aj v defenzívnej hre,“ bližšie sa predstavil a úprimne dodal: „Podstatné je, aby sa nám ako mužstvu vydaril úvod sezóny.“

„Andrej je mladý, perspektívny hokejista s dobrými fyzickými parametrami. Za sebou má dobrú sezónu a očakávame, že sa presadí a súperom bude odoberať sily. Veríme, že prinesie vietor, dynamiku a fyzickú hru,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Kukuča odštartoval profesionálnu kariéru v materskom Trenčíne. Poslednú sezónu strávil v michalovskej Dukle, v priebehu ktorej nastrieľal v 56 stretnutiach 11 gólov a na 12 úspešných zásahov prihrával. Na Slovensku pôsobil aj v prvoligovej Považskej Bystrici a Dubnici nad Váhom. Vyskúšal si pôsobenie v zámorskej juniorskej WHL. Reprezentačný dres si obliekol počas juniorského šampionátu v roku 2019 v Kanade.