Obranu Kamzíkov prichádza vystužiť Petr Ulrych
4. septembra 2019
Najnovšie aktuality z dielne Kamzíkov očami riaditeľa Jurinyiho
5. septembra 2019

Pod Tatry sa vracia skúsený zadák Lukáš Kozák

Veľký návrat do Popradu hlási niekdajší reprezentačný obranca, Lukáš Kozák, ktorý sa do kádra Kamzíkov vracia z českej najvyššej súťaže. Tam odišiel na začiatku minulej sezóny práve z Popradu, pričom ihneď sa zaradil medzi opory tímu HC Energie Karlovy Vary. Po sezóne však slovo dalo slovo, Lukáš vypočul ponuku Podtatrancov a miláčik domáceho publika sa vracia späť.

Dobre stavaný zadák bude v súčasnej sezóne opäť hájiť farby HK Poprad. Vedenie klubu týmto podpisom reaguje na zápasy v príprave, keďže tie napovedali, že topánka Podtatrancov tlačí práve v defenzívnej oblasti. Podpis martinského rodáka navyše hodnotí vedenie a aj fanúšikovia ako kľúčový krok smerom do nasledujúceho ročníka. “Ihneď po minulej sezóne som v Karlových Varoch podpísal novú zmluvu na celú ďalšiu sezónu. Na konci júna však prišlo vedenie za mnou, že podpísali ďalších hráčov a aby ich mohli zaplatiť, keďže boli cez rozpočet klubu, potrebovali uvoľniť ďalšie financie. Vzájomne sme sa preto rozhodli ukončiť kontrakt. Tým pádom som sa stal voľným hráčom, ostal som z toho dosť znechutený a keďže som práve dokončil školu a získal doktorát, rozhodol som sa, že už nebudem pokračovať v hokeji a budem sa venovať iným veciam. Nemôžete totiž sedieť na dvoch stoličkách naraz,” objasnil Lukáš svoj koniec u našich západných susedov.

Lukášove kvality si pamätajú či už funkcionári Kamzíkov, ale aj fanúšikovia, ktorí si šikovného beka rýchlo obľúbili. Niet teda divu, že po takomto lukratívnom hráčovi siahlo vedenie Kamzíkov na čele s pánom Jurinyim takmer ihneď. “Vnútorne som bol nastavený na to, že končím. Všetko sa však zmenilo minulý týždeň, keď sa mi ozval pán Jurinyi, že by mal záujem o moje služby. Túto správu som následne oznámil mojej priateľke, ktorej sa v Poprade veľmi páčilo, a tak ma začali pomaličky lámať. Musím však povedať, že po jednaní s pánom Jurinyim, ktorý je jedným z mála generálnych manažérov v Česku a na Slovensku, čo je korektný a vie čo chce, to bolo veľmi rýchle. Som rád že sme sa dohodli a že tu budem minimálne ešte rok pokračovať,” vysvetlil Lukáš Kozák, ktorý by chcel fanúšikov uistiť, že jeho predčasný odchod už nehrozí. “Určite nie. To by som už neurobil. Rozhodol som sa, že budem pokračovať tu a už sa mi nechce nikam chodiť,” doplnil odchovanec martinského hokeja.

Ako každá posila, tak aj Lukáš má svoje ciele a ambície do nasledujúcej sezóny jasné. “Myslím, že sme sa dohodli fajn a dúfam, že budem prínosom. Pár chlapcov sa tu vymenilo, ale tá kostra ostala rovnaká. Minulú sezónu sa Popradu darilo, skončili ste celkovo štvrtí, čo treba určite pokladať za úspech. Dúfam teda, že tento ročník bude minimálne tak dobrý, ako ten minulý, keď nie ešte lepší,” dokončil interview staronový člen kabíny Kamzíkov.

Facebook komentáre