Poprad bez problémov pokoril Žilinu

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Domáci vybehli na hostí zo Žiliny a už po 32 sekundách tečoval Mlynarovič Petranovu strelu od modrej čiary – 1:0. O tri minúty neskôr hrali Kamzíci presilovú hru a po perfektnej Mlynarovičovej asistencii strieľal Paukovček prakticky do prázdnej bránky – 2:0. V 11. minúte mohli Žilinčania znížiť, tečovaná strela Jankoviča od modrej sa však obtrela o hornú žŕdku. V 16. minúte ušiel Koyš vo vlastnom oslabení, pri zakončení bol hákovaný, následné trestné strieľanie však nevyužil. V 17. minúte mohol znížiť Síkela, keď sa pretlačil do šance cez Karalahtiho, Vošvrda však ukázal rýchle betóny.

Aj v druhej tretine stačilo domácim hráčom k streleniu gólu iba pár sekúnd, konkrétne 47. Svitana krásnou krížnou nahrávkou našiel úplne voľného Petrana, ktorý z ľavej strany prestrelil Fučíka – 3:0. V 26. minúte počas presilovky spálili tutovky Salija a Abdul. Salija sa dočkal druhého gólu v sezóne v 39. minúte, keď krásne zavesil puk do Fučíkovej bránky – 4:0.

Tretiu tretinu mohli po 21 sekundách gólovo otvoriť tentokrát Žilinčania, Húževkov puk smerujúci do bránky však obetavo zastavil Mlynarovič. V 44. minúte využil chybnú rozohrávku hostí Svitana, keď vysunul do brejku Bondru a ten zavesil do pravého horného rohu Fučíkovej bránky – 5:0. Následne Popradčania poľavili z aktivity, čo využili hostia na zníženie stavu, najprv v 46. minúte tečoval Milý Dubeňovu strelu – 5:1. A pár sekúnd pred koncom zápasu po prehratom buly zúžitkoval nesústredenosť domácich hráčov dorážkou Jankovičovej strely Ručkay – 5:2.

Góly: 1. Mlynarovič (Petran, Svitana), 4. Paukovček (Mlynarovič, Fabian), 21. Petran (Svitana), 39. Salija (Macík, Belluš), 44. Bondra (Svitana, Mlynarovič) – 46. Milý (Dubeň, Kučný), 60. Ručkay (Jankovič)

Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta

Vylúčení: 4:6, navyše Macík (Poprad) 10 minút za zhodenie rukavíc a Podešva 5+DKZ za pichnutie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 048 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian, Česánek, Ťavoda, Karalahti – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík

MsHK Doxxbet Žilina: Fučík (od 44. Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň, Rehák, Hrazdíra – Jenčík, Podešva, Balej – Síkela, Húževka, Ru. Huna – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Bárta, Surovka, Milý

iZlato najlepší hráč zápasu: Samuel Mlynarovič (HK Poprad) – Juraj Milý (MsHK Doxxbet Žilina)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – My sme do zápasu vstúpili dobre, dali sme dva rýchle góly, potom nás podržal brankár. Keď sme dali tretí gól, tak sme sa ukľudnili a potom sme mali ďalšie šance. S dnešným výkonom som veľmi spokojný.

Aleš Bachánek (asistent trénera MsHK Doxxbet Žilina) – My sme do zápasu vstúpili veľmi zle, dostali sme dva rýchle góly. V polovici prvej tretiny sme mali veľké šance, tie sme nevyužili. Na začiatku druhej tretiny sme dostali tretí gól pre nepozornosť a odvtedy bol zápas rozhodnutý.