Poprad bez väčších problémov zdolal Žilinu

HK Poprad – MsHK Žilina 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

V 6. minúte sa natlačil z pravej strany pred brankára hostí Abdul a jeho vyrazenú strelu bez problémov dopravil do bránky Bjalončík – 1:0. Žilina vyrovnala hneď o minútu neskôr, keď na Jankovičovu nahodenú strelu nestihol Vošvrda zareagovať – 1:1. V 13. minúte sa dostala Žilina do vedenia, keď po Hunovej nahrávke využil brejk Jenčík – 1:2. Poprad dokázal vyrovnať ešte v prvej tretine, keď šikovnú nahrávku Paločka spoza bránky 54 sekúnd pred koncom bekhendom upratal do bránky Bjalončík – 2:2.

Druhú tretinu začal Poprad tlakom na žilinskú bránku a už v 23. minúte po dlhšom pobyte v útočnom pásme a krásnej krížnej prihrávke od Bjalončíka vymietol pravý horný roh Horčičkovej bránky Václav – 3:2. Už o 33 sekúnd prenikol medzi kruhmi Macík a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 4:2. V 37. minúte uzavrel skóre druhej tretiny v presilovke príklepom z hranice pravého kruhu Svitana – 5:2.

V 49. minúte hostia zo Žiliny zavreli domácich Kamzíkov v ich obrannom pásme, keď Piegl obrazil puk o Vošvrdove betóny a Beránek pohotovo dorazil – 5:3. V 52. minúte už mohla Žilina znížiť na rozdiel jedného gólu, ale Vošvrda letiaci puk do bránky zastavil vo vzduchu ešte pred bránkovou čiarou, čo potvrdil aj videorozhodca. Skóre zápasu uzavrel nakoniec gólom do prázdnej bránky 15 sekúnd pred koncom Svitana – 6:3.

Góly: 6. Bjalončík (Abdul, Zagrapan), 20. Bjalončík (Paločko, Ťavoda), 23. Václav (Bjalončík, Petran), 23. Macík (Bjalončík), 38. Svitana (Paukovček), 60. Svitana (Kozák, Koyš) – 7. Jankovič (Huževka), 13. Jenčík (Huna, Bárta), 49. Beránek (Piegl, Hvila)

Rozhodovali: Kalina, Adamec – Kollár, Rojík

Vylúčení: 2:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 005 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Kozák, Fabian, Brejčák, Petran, Erving, Salija, Ťavoda, Karlsson – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Zagrapan, Paukovček, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík

MsHK Žilina: Horčička (od 23. Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Matejka, Mendrej – Jenčík, Surovka, Huna – Bárta, Huževka, Balej – Beránek, Ondruš, Hvila – Síkela, Rehák, Hrazdira

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Súper bol v prvej tretine lepší, prestrieľal nás, boli sme zakríknutí, dostali sme hlúpe góly. Som rád, že chlapci to nezložili, v šatni sme si povedali, že to otočíme. V ich tretine sme potom boli silnejší na puku, vytvorili sme si šance, dali sme góly. Tretiu tretinu sme chceli už len ukorigovať, súper sa nevzdával, mal silné protiútoky. Nakoniec sme to zvládli a myslím si, že sú to cenné body, zápasy sú vyrovnané.

Pavel Paukovček (tréner MsHK Žilina) – Čo sa týka tohto zápasu, v prvej tretine sme boli lepší ako domáci. Do druhej tretiny sme vykorčuľovali nesústredení, čo zlomilo zápas. V prvých dvoch minútach sme dostali dva góly a mali sme tam viacero vylúčení. O výsledku rozhodli posledná minúta prvej a prvé dve minúty druhej tretiny. Skúšali sme powerplay, kde sme dostali gól. Gratulujem súperovi k víťazstvu.