Poprad deklasoval Banskú Bystricu

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Prvá tretina nepriniesla veľa vzruchu. Banská Bystrica mohla ísť do vedenia v 11. minúte, ale puk bol vystrelený už na posunutú bránku a preto rozhodca správne rozpažil. O minútu neskôr odpovedal Poprad, Ulrychova strela od modrej skončila na pravej žŕdke.

Kamzíci otvorili skóre duelu po 52 sekundách druhého dejstva. Preisinger vyhral buly a Handlovský strieľal – 1:0. Už o jedenásť sekúnd nato nahodil počas presilovky puk na bránku Dalhuisen a Lušňák ho tečoval – 2:0. V 24. minúte ušla počas oslabenia dvojica Skokan – Svitana a prvý menovaný naservíroval puk popradskému kapitánovi na strelu z prvej – 3:0. V 32. minúte zabudli Popradčania na nekrytého Verbeeka, ktorý dorazil vyrazený puk po Ďatelinkovej strele – 3:1. O tri minútky neskôr založil rýchlu akciu Vošvrda, Svitana pristavil puk do jazdy Haščákovi a jeho strela spoza hráča prepadla za Gajana – 4:1. Pre popradskú sedemnástku to bol prvý súťažný gól za Poprad po viac ako desiatich rokoch. Hostia zároveň pristúpili k výmene brankárov. Vay udržal čisté konto necelé dve minúty, do prečíslenia unikli Svitana s Haščákom a druhý menovaný nedal maďarskému gólmanovi žiadnu šancu strelou ponad jeho rameno – 5:1. Tesne pred koncom druhej tretiny Vošvrda možno vyrobil zákrok sezóny, keď hokejkou zastavil Kabáčovu dorážku tesne pred bránkovou čiarou.

Tretia tretina mala predohru ešte počas prestávky, minútu pred jej uplynutím kroščekoval Drew domáceho Ulrycha, ktorý sa rozkorčuľoval na strane hostí a strhla sa mela. Výsledkom bol krvavý šrám na hlave hosťujúceho Drewa a trest v hre pre oboch aktérov, čo znamená minimálne zápasový dištanc. V 48. minúte hral Poprad presilovku a prvá lajna vyšachovala brániacu sa štvoricu, Skokan strieľal do odkrytej bránky – 6:1. V 55. minúte dali hostia veľa priestoru Svitanovi na jeho typické zamierenie z pravého kruhu a ten prepálil Vaya – 7:1.

Góly: 21. Handlovský (Preisinger), 22. Lušňák (Dalhuisen), 24. Svitana (Skokan), 35. Haščák (Svitana, Vošvrda), 38. Haščák (Erving, Zagrapan), 48. Skokan (Svitana, Haščák), 55. Svitana (Skokan, Brejčák) – 32. Verbeek (Vybíral, Ďatelinka)

Rozhodovali: Hronský, Baluška – Synek, Kacej

Vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Winquist 10 min. za zhodenie rukavíc, Ulrych a Drew trest hre za bitku v prestávke, presilovky 2:0, oslabenia 1:0

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Jevoš

HC’05 Banská Bystrica: Gajan (35. Vay) – Biro, Drew, Ďatelinka, Welsh, Demo, Petrinec, Roman, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Sloboda, Verbeek, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Fafrák – Vybíral, Sojka, Lunter

Peter Mikula (tréner HK Poprad) – Kolega Javorčík presne a vecne zhodnotil zápas a ja na neho nadviažem. Hru Bystrice som si prečítal a presne tak to prebiehalo. Do 30. minúty boli aktívni a hrýzli, ak by sa dostali do nebezpečného vedenia, boli by veľmi nepríjemní. V prvej tretine sa nám hra nedarila, bolo tam veľa nepresností, presne ako s Nitrou, boli sme v útlme. Do stavu 3:1 nás podržal brankár Vošvrda, Bystrica mala viac nebezpečných situácií. Prebudili sa nám strelci a rozdieloví hráči, aj preto sa pre nás zrodil tento lichotivý výsledok.

Norbert Javorčík (tréner HC’05 Banská Bystrica) – Z našej strany bola prvá tretina z taktického hľadiska slušná, darilo sa nám súpera držať na dištanc. V druhej tretine Poprad dal rýchle dva góly po štandardných situáciách. Tretí gól padol počas našej presilovky a štvrtý bol taký nešťastný z pohľadu brankára a za tohto stavu súper mal kontrolu nad svojou hrou, hrali s ľahkosťou a strelili ďalšie góly. Na druhej strane, do konca zápasu sme sa snažili vytvárať šance a dať druhý gól, ale proti súperovi, akým je Poprad, to bolo veľmi náročné.