Poprad dokázal otočiť zápas s Detvou

HK Poprad – HC 07 WPC Koliba Detva 4:3 pp (0:0, 0:2, 3:1 – 1:0)

Prvú výraznejšiu šancu si vypracovali hostia z Detvy v 6. minúte. Po tlaku v ich pásme vyrazil dopredu Charbonneau a pretlačil sa cez unaveného Dalhuisena, až ho parádnym zákrokom vychytal domáci gólman. V 9. minúte si po Sýkorovej delovke strelil takmer vlastný gól Seigo.

Do vedenia mohol poslať domácich Svitana v 27. minúte, jeho zakončenie po samostatnom úniku vyrazil Lazušin korčuľou tesne mimo bránky. O dve minúty sa presadil Ščurko. Lalík namiesto toho, aby zakončil, tak mu pripravil pozíciu medzi kruhmi a jeho puk letel do odkrytej domácej bránky – 0:1. V 30. minúte Detvianci využili presilovú hru. Ulrychove zlé vyhodenie zachytil Sýkora, jeho strela minula bránku, ale odraz od mantinelu využil Charbonneau gólom do odkrytej popradskej svätyne – 0:2. V 37. minúte počas presilovej hry využil Vandasove clonenie Tavi, jeho strelu z pravého kruhu však zastavila pravá žŕdka.

Nádej pre domácich vykresal v 43. minúte po zadovke Matúša Paločka presnou strelou k vzdialenejšej žrdi mladík Mešár – 1:2. Vyrovnania sa Kamzíci dočkali v 48. minúte. Po dravom prieniku Bjalončíka mal ľahkú prácu fínsky spoluhráč Tavi – 2:2. Vzápätí mohli ísť Popradčania do vedenia. Počas jediného striedania však Zagrapan spálil dve vyložené šancu. Najmä druhá, kedy bol pred Lazušinom úplne sám, volala po góle. Zákonite prišiel trest. Hostia sa prepracovali k dlhej presilovke o dvoch hráčov a na jej konci sa po krížnej prihrávke Rymshu presadil Cox – 2:3. Domáci ale odpovedali veľmi rýchlo. V početnej výhode sa presadil tradičný strelec Popradu Marcel Haščák po strele z jeho typického miesta – 3:3.

Rovnážny stav sa do konca riadnej hracej doby nezmenil. V 61. minúte si puk v obrannom pásme prevzal Handlovský, prekorčuľoval s ním celé klzisko a nekompromisne prestrelil Lazušina – 4:3.

Góly: 43. Mešár (Matúš Paločko, Višnevskij), 48. Tavi (Bjalončík, Livingston), 53. Haščák (Svitana, Drgoň), 61. Handlovský (Vandas) – 28. Ščurko (Lalík, Čacho), 30. Charbonneau (Sýkora, Rymsha), 52. Cox (Rymsha, Gachulinec)

Rozhodovali: Lokšík, Žák – Jedlička, D. Konc ml.

Vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Višnevskij, Seigo, Dalhuisen, Brejčák, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Mešár, Preisinger, Matúš Paločko – Valigura

HC 07 WPC Koliba Detva: Lazušin (Petrík) – Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Jendroľ, Turan – Ščurko, Čacho, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Valent, Charbonneau – Klíma, V. Fekiač, Žilka

Peter Mikula, tréner Popradu: V prvých dvoch tretinách sme zápasili s dvoma problémami – s našou presilovou hrou a s brankárom Detvy. Myslím si, že ak by sme hrali ešte jednu tretinu naviac, tak nestratíme ani bod.

Ernest Bokroš, tréner Detvy: Detva potrebuje každý bod, tak si vážime aj ten jeden z Popradu. S jedlom ale rastie chuť, zápas v Poprade sme si dobre rozohrali, mrzí nás teda strata dvoch. Žiaľ, mali sme sedem vylúčených, a tú najdôležitejšiu presilovku súpera sme nezvládli, keď nám dali vyrovnávajúci gól na 3:3. Rovnako sme súpera neustrážili ani v predĺžení.