Poprad doma nestačil na Banskú Bystricu

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Poprad nastúpil doma prvýkrát v novom ročníku. Do vedenia mohol ísť v 6. minúte, Svitana počas presilovky našiel pred bránkou Basarabu, ale jeho strela skončila na tele hosťujúceho gólmana. Kamzíci mali viac z hry, ale prvý gólovo udreli Barani. Domáci na niekoľkokrát nedokázali vyhodiť puk von z pásma a z následného závaru sa najlepšie zorientoval Fossier – 0:1. Popradčania padli do herného útlmu a navyše sa v 17. minúte museli brániť oslabovke. Tú zahrali vynikajúco. Najprv ušiel do brejku Bortňák, brankár nevedel kde je puk a Matej Paločko ho v plnej rýchlosti dorazil iba do ľavej žŕdky. Banská Bystrica si opäť nedala pozor na útočnej modrej o niekoľko sekúnd neskôr, Livingston obral na o puk obrancu Žiaka a poslal do nájazdu Bjalončíka. Domáci útočník svoju šancu chladnokrvne zakončil blafákom a bekhendovou strelou popod Belányiho betóny – 1:1.

Druhé dejstvo neprinieslo v jeho prvej polovici vyloženejšiu šancu. Banská Bystrica nestihla využiť presilovku, ale dvadsať sekúnd po jej skončení v 34. minúte vletel do popradského pásma Jendroľ a prepálil Čiliaka – 1:2. Už o 68 sekúnd odskočili hostia na rozdiel dvoch gólov. Poprad nevyhodil puk z pásma a rozhodenú obranu a tiež aj brankára prestrelil Mistele – 1:3. Kamzíci dostali 70 sekúnd pred koncom druhej tretiny výhodu presilovej hry a tú zahrali vynikajúco. Vďaka presne mierenej strele Basarabu po Svitanovej prihrávke ju využili po 44 sekúndách – 2:3.

Tretia tretina nepriniesla vytúžený tlak Popradu. Naopak Banská Bystrica držala Kamzíkov na dištancov a sama hrozila z rýchlych protiútokov. Ten prvý v 50. minúte Kabáč ešte nevyužil, keď v samostatnom nájazde prestrelil bránku. O štyri minúty neskôr dostal Berger veľa času na pravom kruhu a jeho presne mierená strela skončila v sieti – 2:4. Popradčania ešte počas presilovky v závere skúsili aj hru bez brankára, tá už zmenu skóre nepriniesla.

Góly: 19. Bjalončík (Livingston, Skokan), 40. Basaraba (Svitana, Drgoň) – 14. Fossier (Berger, Ďatelinka), 34. Jendroľ (Crevier-Morin), 35. Mistele (Bubela, Bdžoch), 55. Berger (Šoltés, Fossier)

Rozhodovali: Smrek, Štefik – Knižka, Beniač

Vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia 1:0

1 000 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Joe Basaraba – Filip Belányi

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, D. Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Basaraba, Bortňák, Matej Paločko – Valigura, Bjalončík, Jevoš – Šotek

HC ´05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – J. Brejčák, Breton, Ďatelinka, Boldižár, Bdžoch, Crevier-Morin, Žiak – Mistele, Ihnačák, Bubela – Šoltés, Berger, Fossier – Jendroľ, Gabor, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Vyhonský

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – Dnes sme nezopakovali výkon zo zápasu v Mikuláši. Prvá tretina bola ešte dobrá, v tej druhej nám odišiel pohyb, návrat do brániaceho tvaru bol pomalý, súper sa dostal do dvojgólového vedenia. Potom sa nám podarilo znížiť. V tretej tretine sme sa chceli nadýchnuť a urobiť niečo s výsledkom, ale Bystrica nás jednoduchou a disciplinovanou hrou držala na dištanc.

Ivan Droppa (asistent trénera Banskej Bystrice) – Sme veľmi radi, že sme získali tri body. Poprad je veľmi dobré družstvo. Prvá tretina nebola z našej strany ideálna, ale ustáli sme ju. V druhej tretine sme šli do vedenia a v tej tretej sme umnou hrou sme držali Poprad na dištanc a náš náskok sme päť minút pred koncom poistili.