Poprad doma s vysokou prehrou

HK Poprad – HC Košice 2:7 (0:4, 2:1, 0:2)

Hokejisti HC Košice triumfovali v nedeľnom domácom zápase 42. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad vysoko 7:2. Hostia zaznamenali piate víťazstvo za sebou a potvrdili 2. miesto v tabuľke. Košičania zdolali Poprad tretíkrát zo štyroch vzájomných duelov v sezóne. Kamzíci po prehre klesli na 7. priečku a na šiestu pozíciu, ktorá zaručuje priamy postup do štvrťfinále play-off strácajú dva body.

Góly: 29. Petráš (Kotvan, Bubela), 36. Bubela (Peresunko, Betker) – 6. Hovorka (Southorn, Šedivý), 6. Rogoň (Jääskeläinen), 10. Jääskeläinen (Slovák, Deyl), 17. Jääskeläinen, 24. Pollock (Parshin), 46. Havrila (Deyl), 50. Fejes (Hovorka, Rogoň)

Rozhodovali: Crman, Výleta – Jurčiak, Gegáň

Vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Southorn (Košice) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

2 069 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Bubela – Jääskeläinen

Poprad: Rychlík (10. Valluš) – Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Bubela, Špirko, Svitana – Kukuča, Petráš, Peresunko – Kundrik, Mlynarovič, Paločko – Suchý

Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Peter Mikula (tréner Popradu) – Až na to, ako sme hrali v prvej tretine sme v tých ďalších dvoch nehrali zle. Ale keď súpera pustíte do päťgólového rozdielu, potom sa so zápasom ťažko niečo robí. S výsledkom sme niečo chceli spraviť, ale ako to už v týchto prípadoch býva, nič sa k nám neodrazilo a chýbal nám aj kus šťastia. Dnes sme sa však nemohli na nič sťažovať, všetko sme si spôsobili sami.

Dan Ceman (tréner Košíc) – Dnes sme uspeli preto, lebo tak ako v posledných zápasoch, hráči plnia veci do detailov. To ma teší a preto sme úspešní. Tá prvá tretina bola z našej strany výborná, Poprad síce nehral zle, ale my sme využili každú šancu. Za stavu 5:0 sme trochu poľavili, ale od 5:2 sme opäť začali hrať. V tretej tretine sme to trochu otvorili a hrali sme hokej hore-dolu. Odkedy som v lige tak viem, že v Poprade sa ťažko vyhráva. Ak chcete uspieť, musíte plniť úlohy do detailov. Za tri body v Poprade som vždy vďačný.