Poprad dominoval nad Banskou Bystricou

HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Úvodný gól mohol padnúť v 9. minúte, ale Svitanova dorážka Ťavodovej strely mierila iba do Barošovho betónu. Ešte väčšia šanca prišla o pár sekúnd, Svitana našiel úplne voľného Mlynaroviča, ten však z tesnej blízkosti prestrelil bránku. V 17. minúte po náraze Belluša a Šťastného prasklo plexisklo a bystrického hráča museli ratovať s poranením krku záchranári.

V 24. minúte sa zamotal puk medzi Petranove korčule a Bartánus pohotovo vystrelil švihom – 0:1. O tri minúty neskôr predviedol peknú individuálnu akciu Abdul, Baroš však svoj tím podržal. Poprad postupne zvyšoval tempo a výsledkom bol vyrovnávajúci gól Mlynaroviča, ktorý spomedzi kruhov prestrelil Baroša – 1:1. V 34. minúte úradoval opäť Abdul, ktorý vyzvŕtal obranu hostí a Zagrapan pohodlne dorazil do prázdnej bránky – 2:1. O ďalšie tri minúty neskôr tečoval Takáč Česánkovu strelu a domáci šli do dvojgólového vedenia – 3:1. Banská Bystrica dostala šancu prvej presilovej hry pred koncom druhej tretiny a využila ju presne 6 sekúnd pred klaksónom po Asselinovej strele z ľavého kruhu – 3:2.

V 45. minúte zavreli Kamzíci hostí v ich pásme a výsledkom bola krásna Zagrapanova prihrávka na úplne voľného Takáča, ktorý z prvej prestrelil Baroša – 4:2. Banská Bystrica si nedokázala vypracovať väčšiu šancu a 2 sekundy pred koncom zápasu dokonca pri jej hre bez brankára spečatil výsledok Macík – 5:2.

Góly: 30. Mlynarovič (Paukovček, P. Svitana), 34. Zagrapan (Abdul), 37. Takáč (Česánek), 45. Takáč (Zagrapan, Abdul), 60. Macík – 24. Bartánus (Matoušek, Zigo), 40. Asselin (Marshall)

Rozhodovali: Štefik, Valach – Orolin, Kollár

Vylúčení: 7:10, navyše Petran 10 min. za nešportové správanie, Ťavoda 10 min. za zhodenie rukavíc, Belluš 5+10+DKZ za hrubosť – Ďatelinka 10 min. za nešportové správanie, Selleck 10 min. za nešportové správanie, Nemčík 10 min. za zhodenie rukavíc, Southorn 5+10+DKZ za hrubosť, Selleck 10 min. + DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

1 831 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – R. Svitana, Heizer, Kundrík

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sojka – Selleck, Faille, Asselin – Matoušek, Šťastný, Bartánus – Varga, Zigo, Török – Kabáč, Češík, Gabor

iZlato najlepší hráč zápasu: Samuel Takáč (HK Poprad) – Guillaume Asselin (HC ´05 iClinic Banská Bystrica)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Dnes sme odohrali vynikajúci zápas, na rozdiel od zápasu s Liptovským Mikulášom. Súper hral moderne – tvrdo, rýchlo a účelne. Takto by sa malo hrať v dnešnej dobe. Kto tu dnes nebol, prišiel o veľa.

Dan Ceman (tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica) – Celý zápas bol Poprad lepší a celú polovicu zápasu dominovali. Odohrali sme veľa zápasov a mali sme hrať lepšie. Vyhral zaslúžene.