Poprad dovolil Michalovciam iba 13 striel a znížil stav série

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Poprad vedomý si nepriaznivého vývoja série vstúpil do zápasu aktívne a už po 32 sekundách vybojoval presilovku. Tú využil pred jej koncom svojou typickou strelou z typickej pozície Haščák – 1:0. Michalovce vyrovnali v 8. minúte počas presilovky, McCormack strelil gól po Lalancettovej prihrávke – 1:1. Situácii predchádzalo jednoznačné držanie hokejky Drgoňovi, ktorý prišiel o šancu zastaviť Lalancetta. Poprad krivda nezlomila a začal si vytvárať tutovky. V 13. minúte z otočky medzi kruhmi prekvapil Škorvánka Handlovský – 2:1. Tri veľké šance nevyužil Vandas, pri tej poslednej 10 sekúnd pred koncom bol faulovaný McCormackom. Nariadené trestné strieľanie nevyužil Svitana.

V druhej tretine sa nehral otvorený hokej, obaja súperi totiž taktizovali. Útočníci sa preto dostávali do streleckých pozícií iba sporadicky. Viac práce mal hosťujúci brankár Škorvánek. Popradčania mali navrch aj vďaka dvom početným výhodám. Do najväčšej príležitosti sa paradoxne dostali Líšky počas presilovky domácich. Drgoň zle rozohral vo vlastnom obrannom pásme a Vošvrda hasil pri Korhonenovom zakončení.

Poprad v záverečnom dejstve stavil na defenzívu a hostí prakticky do ničoho nepúšťal. Domáci smerom dopredu nič nevymýšľali a hrali jednoducho. V závere tretiny si hostia vzali oddychový čas, ale ani ich hra bez brankára vyrovnanie nepriniesla. Poprad tak zaknihoval prvé víťazstvo v semifinálovej sérii proti Michalovciam.

Góly: 3. Haščák (Skokan, Svitana), 14. Handlovský (Vandas, Brejčák) – 8. McCormack (Lalancette)

Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – Crman, D. Konc ml.

Vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Mashinter a Louis 10 min. za bitku, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Louis, Šedivý, Lačný – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: Podali sme oduševnený výkon. Sme späť v sérii, za čo sme radi. Víťazstvo je vydreté, ale zaslúžené. Chceli sme hrať aktívne celý zápas. Prvú tretinu sme mali veľa príležitostí vrátane trestného strieľania. Verím, že strelecká efektivita postupom času príde. V druhej tretine sme sa menej tlačili do brány, z čoho plynul menší počet streleckých šancí.

Juraj Faith, asistent trénera Michaloviec: Dnes nie je čo hodnotiť. Boli sme slabším mužstvom. Poprad vyhral zaslúžene. My musíme nájsť znova cestu, ako sa vrátiť na víťaznú vlnu. Treba na to rýchlo zabudnúť. Už od tejto chvíle sa pripravujeme na ďalší zápas. S 13 strelami nevyhráme, je to veľmi málo smerom dopredu. Naším najlepším hráčom bol brankár Škorvánek.