Poprad jasne porazil Slovan, Mercier získal štyri body

HK Poprad – HC SLOVAN Bratislava 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Slovan dostal hneď na úvod prvej tretiny šancu 44-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú nevyužil. Potrestal ich za to Jacobs v 10. minúte, ktorý prevzal nevydarenú prihrávku od Matúša Paločka a bekhendom si položil Habala – 1:0. Poprad hral veľmi energicky, nevyužil ale viacero dobrých príležitostí. Gól však padol v 18. minúte z takmer nemožného uhla, Ervingovu strelu jemne tečoval Zagrapan a puk si našiel priestor medzi betónom a žŕdkou – 2:0. O pár sekúnd Kamzíci výborne zakombinovali a do prázdnej bránky zakončoval Bjalončík – 3:0.

V 28. minúte po faule na Matúša Paločka nariadili arbitri trestné strieľanie, ktorého sa zhostil kapitán Svitana, štvrtý gól v bratislavskej bránke z toho nebol. Už o niekoľko sekúnd sa dostali do prečíslenia Vandas so Zagrapanom, druhý menovaný mieril tesne nad. Hostia si vypracovali prvú veľkú šancu až v 37. minúte, po St. Pierrovej strele našťastie nemal kto dorážať. Ešte väčšia šanca prišla po pár sekundách, Carsonovu strelu vyrazil z bránkoviska Brejčák.

Nádeje hostí na prípadný obrat definitívne schladil v 46. minúte Larkin, ktorý dostal časovanú prihrávku od Merciera a z prvej sa nemýlil – 4:0. Potom to už bola herná exhibícia Kamzíkov, ktorú dokonal krásnym blafákom po výbornej Mercierovej prihrávke v 51. minúte Lapšanský – 5:0.

Góly: 10. Jacobs (Matúš Paločko, Mercier), 18. Zagrapan (Erving, Vandas), 20. Bjalončík (Mercier, Lapšanský), 46. Larkin (Mercier, Erving), 51. Lapšanský (Mercier, Erving)

Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. – Durmis, D. Konc ml.

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Handlovský 10 min. za úder do hlavy a krku, Jacobs 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0

3 298 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Pierre-Luc Mercier – Martin St. Pierre

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Brejčák, Kozák – Svitana, Réway, Handlovský – Vandas, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Jacobs, Mercier – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Šedivý, Carson, Demo, Kučný – Abdul, St. Pierre, Basaraba – Bondra, Kytnár, Pance – Matoušek, Urbánek, Jendek – Žitný, Kukumberg, Sloboda

Peter Mikula (tréner Popradu) – Po trojzápasovom pôste som rád, že nám vyšiel zápas. Základ všetkého bolo ubránenie presilovky päť na tri a následne tri góly v prvej tretine. Potom sme diktovali tempo, ale stali sa aj ošemetné situácie, ktoré by sa nemali stávať, mám na mysli naše dve desaťminútové tresty. Zápas bol plný emócii, Slovan má stále cveng a proti nim sa každý vie viac namotivovať.

Roman Stantien (tréner Bratislavy) – Nemám veľa slov, tak otrasne ako sme vstúpili do presilovky piatich na troch, kde sme nevystrelili na bránku, potom sa to s nami tiahlo celý zápas. Až na pár striedaní sme ťahali jasne za kratší koniec.