Poprad jednoznačne zdolal Miškovec

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Popradčania začali zápas aktívne a už v 3. minúte mohli ísť do vedenia po Bjalončíkovej strele, Adorján zasiahol betónmi. Poprad si vybojoval aktivitou prvú presilovku a tú po pár sekundách využil Vandas, ktorý tečoval Dalhuisenovu strelu – 1:0. O niekoľko sekúnd mohlo byť vedenie dvojgólové, Králik zblízka prestrelil voľnú bránku. V 14. minúte sa dostal medzi kruhy Kozák, Adorján ho vychytal, vyšiel ale pri zásahu veľmi z bránky a to využil Matúš Paločko, ktorý okamžite nastrelil puk do prázdnej bránky – 2:0. V 19. minúte mohli hostia znížiť skóre, prečíslenie štyroch na jedného nevyužili, Harrison to vzal na seba a netrafil bránku.

Miškovec vstúpil do druhého dejstva aktívne. Hneď v 23. minúte Szirányi prenikol do útočného pásma, dostal sa medzi kruhy a vystrelil. Vošvrda vyrazil puk pred seba, kde bol pripravený Valchař a zblízka bekhendom dorazil – 2:1. Kamzíci mohli ísť do dvojgólového vedenia v 31. minúte, výborne zakombinovala trojica Takáč, Svitana a Zagrapan, posledný menovaný v dobrej šanci netrafil puk.

V 47. minúte vystrelil z ľavého kruhu Svitana a po jeho strele zazvonila žŕdka. V 54. minúte počas presilovky potvrdil vedenie Popradu Handlovský, ktorý sa výborne zorientoval po Dalhuisenovej strele a na dvakrát prehodil Adorjána – 3:1. Hostia si vyžiadali coach challenge, ten bol neúspešný a tak išli opäť do štyroch. V početnej výhode predviedli domáci rýchlu akciu, Takáč našiel na kruhoch Svitanu, ten naznačil strelu a naservíroval puk Ulrychovi pred prázdnu bránu – 4:1. V 59. minúte opäť počas presilovej hry nahodil na brankára puk Dalhuisen a jeho strelu dorazil Handlovský – 5:1. Päť sekúnd pred koncom zápasu ešte nevyužil samostatný únik Svitana. Poprad dnes využil štyri presilové hry a zaslúžene berie tri body.

Góly: 5. Vandas (Dalhuisen, Lapšanský), 14. Matúš Paločko (Kozák, Bjalončík), 54. Handlovský (Dalhuisen), 56. Ulrych (Svitana, Takáč), 59. Handlovský (Dalhuisen) – 23. Valchař (Szirányi, Láda)

Rozhodovali: Valach, Juhász – Beniač, Soltész

Vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky 4:0, oslabenia 0:0

2 028 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Michael Vandas – Radim Valchař

HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Erving, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Fabian, Kozák, Česánek – Svitana, Zagrapan, Takáč – Vandas, Handlovský, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Kundrik, Matej Paločko, Králik

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Rajna) – Ross, D. Kiss, Láda, Vandane, Szirányi, Göz – Rodman, Galanisz, Magosi – Beauvillier, Valchař, Beach – P. Kiss, Harrison, Ritó – Farkas

Peter Mikula (tréner Popradu) – V priebehu týždňa sme prišli o dvoch centrov, museli sme riešiť zmeny v zostave, narušilo nám to pohodu. V prvej tretine boli hostia zakríknutí, v druhej to rozbalili, dali gól, dostali sme sa do stresu. V tretej tretine sme sa vrátili k svojej hre. Počas reprezentačnej prestávky dáme mikroprípravný cyklus.

Glen Hanlon (tréner DVTK Jegesmedvék) – Gratulujem Popradu k víťazstvu, v prvej tretine hrali veľmi dobre. V druhej tretine sme hrali my dobre, mali sme dve presilovky na záver, mali sme ich využiť. V tretej tretine sme hrali zle. Poprad si zaslúžil vyhrať.