Poprad menil so Slovanom, vracia sa Peter Kundrik

22-ročný odchovanec popradského hokeja Peter Kundrik sa vracia po takmer 1,5-ročnej pauze do materského klubu. Opačným smerom putoval Alex Šotek.

Rýchly a dôrazný útočník už absolvoval so staronovými spoluhráčmi aj prvý intenzívny tréning vedený novou dvojicou asistentov trénera. „Mám z návratu dobré pocity, Poprad je moje rodné mesto a hokejovo som tu vyrastal,“ povedal na úvod Kundrik.

„Slovanu ďakujem za všetko, p. Jurinyi poznal moju situáciu a zvyšok výmeny si dohodli kluby medzi sebou. Mojim cieľom je pomôcť tímu najlepšie ako budem vedieť, nebudem pozerať na osobné štatistiky. Tím chcem potiahnuť mojou energiou, bojovnosťou a robotou na vyššie priečky. Viem, že v klube bola teraz ťažká situácia, ale verím, že sa rýchlo pozviechame a začneme vyhrávať,“ dodal bojovný útočník.

„Najprv sa chcem poďakovať Marošovi Krajčimu za korektný prístup pri výmene. My sme o Petra prejavili záujem už dávnejšie, pretože ma mrzelo, že v Poprade neostal. Je to mladý, silový, perspektívny hráč, ktorý by mal vedieť oživiť a pritvrdiť našu hru. Som rád, že sme našli spôsob, ako ho získať späť. Opačným smerom šiel Alex Šotek. Je to talent, ale my sme mu nevedeli garantovať priestor v A-tíme a Slovan má výhodu, že má v 1. lige farmu, ktorá vie byť prínosná pre mladých hráčov a ich rozvoj,“ povedal Ľudovit Jurinyi k výmene.

Pre Petra Kundrika je to piata sezóna medzi seniormi. Doposiaľ nazbieral v dresoch Popradu a bratislavského Slovana 20 bodov za 11 gólov a 9 asistencií v 149 dueloch. Slovensko reprezentoval v roku 2018 na MS do 20 rokov, kde si v piatich stretnutiach pripísal na konto jednu prihrávku.