Poprad nadelil Zvolenu sedmičku a udržal sa v sérii

HK Poprad – HKM Zvolen 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Poprad s gilotínou nad krkom nevstúpil do zápasu dobre, iniciatívnejší boli hostia zo Zvolena. Tí už počas prvej presilovky nastrelili žŕdku. V 5. minúte bol v dobrej pozícii Haščák, na Rahma nevyzrel. V 17. minúte ponúkol hlavný rozhodca veľmi prísnym posúdením presilovku o dvoch hráčov Zvolenu a tú využil strelou spoza kruhov Melancon.

Poprad vyrovnal v 24. minúte. Zvolenský obranca nastrelil v pásme Vandasa a ten v prečíslení naservíroval puk Haščákovi. Už o niekoľko sekúnd sa Haščák presadil zase. Svojou typickou strelou zabezpečil pre Poprad využitie prvej presilovky vo finálovej sérii. V 27. minúte Zvolen vyrovnal, Bondra našiel osamoteného Viedenského pred domácou bránkou a ten sa nemýlil. V 37. minúte si v útočnom pásme vymenili miesta Preisinger s Vandasom a druhý menovaný tečoval strieľanú prihrávku do zvolenskej bránky. Už o 43 sekúnd viedol Poprad o dva góly. Prvá lajna zatlačila hostí a Skokan z ostrého uhla prekvapil Rahma.

V 47. minúte tečoval Bjalončík strelu Dema a Poprad sa ujal vedenia o tri góly. Zvolen zápas stihol zdramatizovať. V 55. minúte Nuutinen tečoval Meliškovu strieľanú prihrávku. 5 minút pred koncom tréner Oremus zariskoval, stiahol brankára a Zvolen hru v šestici využil. Bondra našiel Viedenského a ten stihol skórovať skôr, ako sa Vošvrda presunul na miesto po predošlom zákroku. Poprad našťastie skóroval už po 16 sekundách. Livingston vošiel do pásma, vystrelil a Zvolenčania ho nechali svoju strelu doraziť do bránky. Zvolen ešte skúsil hru bez brankára, ale túto šancu využil Handlovský na strelenie gólu. Poprad znížil stav série na 1:3 a o dva dni sa predstaví vo Zvolene.

Góly: 24. Haščák (Vandas), 25. Haščák (Skokan, Svitana), 37. Vandas (Preisinger, Demo), 37. Skokan (Haščák, Handlovský), 46. Bjalončík (Demo, Livingston), 55. Livingston (Hudec, Bjalončík), 59. Handlovský (Preisinger) – 18. Melancon (Nuutinen, McPherson), 27. Viedenský (Bondra, Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, McPherson), 55. Viedenský (Bondra, Nuutinen)

Rozhodovali: Stano, Tvrdoň – D. Konc ml., Kacej

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Mashinter (Poprad) 5+DKZ za pichnutie, Livingston – Jedlička 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

341 divákov

Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Hudec, Drgoň, Dalhuisen, Kramár, Brejčák, Demo, Hodorovič – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Mashinter, Preisinger, Livingston – Tavi, Matej Paločko, Mešár – Zagrapan

Zvolen: Rahm (17.-18. Trenčan) – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Stupka, Viedenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Jedlička, Halama, Gubančok – Ďuriš

Peter Mikula, tréner Popradu: Trochu prekvapujúco sme dnes mali veľmi dobré nohy, hrali sme aktívne. Úvod nám úplne nevyšiel, inkasovali sme v päťminútovom oslabení, ale potom sme sa rozohrali. V druhej tretine sme duel začali kontrolovať. Dobre sme napádali a Zvolenčania s nami mali vtedy veľké problémy. Záver sme si zdramatizovali, ale to nie je nič nové pod slnkom. Už treba vyhrať iba dva zápasy a vyrovnáme sériu.

Peter Oremus, tréner Zvolena: Odohrali sme vynikajúci zápas. Vytvorili sme si veľmi veľa šancí. Ich realizácia nebola až taká, ako sme si predstavovali, a zrejme to rozhodlo o zápase. Som veľmi rád, že sme sa presadili v hre so šiestimi hráčmi, ukázali sme, že túto situáciu vieme zvládať. Zmeniť do ďalšieho duelu netreba nič. Hráme vynikajúco. Treba si veriť v každom jednom súboji a pri každom striedaní a budeme úspešní.