Poprad natiahol bodovú šnúru, s Michalovcami získal bod

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Poprad sa stretol už piatykrát v tomto ročníku s tímom Michaloviec. Prvá tretina sa odohrala vo svižnom tempe, ale bez väčších príležitostí. Za zmienku stáli prečíslenie Haščáka so Svitanom v 19. minúte, počas ktorého v poslednej chvíli zasiahol do prihrávky vracajúci sa hráč Michaloviec. O niekoľko okamihov neskôr ohrozil spomedzi kruhov Vošvrdu Majdan, domáci gólman svoj tím podržal.

Popradský tím mohol ísť do vedenia už po tridsiatich sekundách druhého dejstva, v prečíslení pripravil Skokan puk pre Ulrycha, ten netrafil prázdnu bránku. O päť minút neskôr sa ocitol sám pred brankárom Tomekom Haščák, jeho rýchla strela skončila na hornej žŕdke. V 28. minúte využili Michalovce expresne presilovú hru, puk sa dostal hneď po buly k Southornovi a ten prestrelil všetko, čo stálo v ceste – 0:1. Domáci dokázali odpovedať tiež počas početnej prevahy, 35 sekúnd pred koncom Handlovský strieľal z prvej z ľavého kruhu – 1:1.

Tretia tretina priniesla viac opatrnosti, ale rozhodnúť mohol Poprad. Dvakrát sa po sebe dostal do šance junior Hajnik. Najprv sa výborne uvoľnil, ale jeho bekhend skončil na ľavej žŕdke. O pár sekúnd neskôr unikol do samostatného nájazdu, Tomek puk dokázal zastaviť.

Na rad prišlo predĺženie, v ňom mohol rozhodnúť Regenda, Popradu pomohla ľavá žŕdka. Následné samostatné nájazdy priniesli viac pokoja na michalovské hokejky, presadili sa Lalancette s Hickmottom a vybojovali pre hostí bod navyše.

Góly: 40. Handlovský (Vandas, Livingston) – 28. Southorn (Šoltés, Galamboš), rozh. náj. Lalancette

Rozhodovali: Šefčík, Tvrdoň – J. Konc ml., Synek

Vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Hajnik, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Šoltés, Lalancette, Majdan – Regenda, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka

Peter Mikula (tréner Popradu): Nedá sa povedať, že by sme boli horší, aj keď sme prehrali. Jeden z hlavných faktorov prehry boli samostatné nájazdy, ktoré sme ani raz nepremenili. Celkovo sme v zápase zahodili množstvo gólových šancí. Dnes nám premieňanie šancí neprialo a bude sa treba nad tým zamyslieť.

Tomek Valtonen (tréner Michaloviec): Bol to dobrý zápas. Mali sme silný začiatok stretnutia, v druhej tretine sme šli do vedenia, ale jednogólový náskok sme nakoniec neudržali. V tretej tretine sme mali šťastie, že sme neinkasovali a udržali remízový stav. Veľmi som chcel vyhrať svoj prvý zápas na Slovensku. Som rád, že sa mi to podarilo. Musíme, ale ďalej veľmi intenzívne pracovať na našej hre. Celá sezóna je ešte pred nami, máme čo robiť.