Poprad natiahol víťaznú sériu na tri zápasy

HC MV Transport Prešov – HK Poprad 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 4:2. Domáci viedli od 20. minúty gólom Maxa Gerlacha, ale zásahy Andreja Kukuču, Patrika Sokoliho a Oldricha Kotvana znamenali náskok hostí 3:1. Aurel Nauš v 57. minúte skorigoval na 2:3, no domácim sa už nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára, v ktorej Miloš Bubela pridal štvrtý gól Kamzíkov. Bolo to pre nás tretie víťazstvo za sebou, po ktorom máme na konte 35 bodov a sme na priebežnom 7. mieste o pred Banskou Bystricou. Prešov je priebežne na 10. mieste s 25 bodmi.

Góly: 20. Gerlach (Giles, Nauš), 57. Nauš (Šimun, Gerlach) – 23. Kukuča (Meliško, Livingston), 32. Sokoli (Betker, Paukovček), 51. Kotvan (Paukovček), 60. Bubela (Záborský)

Rozhodovali: Rojík, Kalina – Gegáň, Vyšný

Vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

547 divákov

Prešov: Bespalov – Lalík, Giles, Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Ščurko – K. Jendroľ, Klíma, Žilka

Poprad: Rychlík – Betker, Jasečko, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš – Razgals, Skokan, Svitana – Záborský, Mlynarovič, Bubela – Livingston, Paločko, Kukuča – Suchý, Paukovček, Petráš – Sokol