Poprad nedal nováčikovi z Detvy šancu bodovať

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Prvú veľkú príležitosť zápasu si vypracovala Detva v 6. minúte, keď počas vlastného oslabenia unikli v prečíslení Chovan s Gašparom, Corbeil spomalil puk, ktorý zastal tesne pred bránkovou čiarou. O dve minúty mohol Poprad dostať do vedenia Lichanec, ale jeho strelu z pravého kruhu vyrazil Verbitsky svojou vyrážačkou. V 11. minúte počas presilovky neskóroval z prvej ani Gachulinec, ktorému tutovku zneškodnil Corbeil. O dve minúty zobral počas oslabenia puk na vlastnej modrej König a preštrikoval sa až pred brankára hostí, ktorého prestrelil bekhendovou strelou – 1:0.

Druhá tretina priniesla ešte menej vzruchu ako tá predošlá. Detva aj napriek tomu, že na začiatku dostala šancu prakticky štvorminútovej presilovky si nedokázala vytvoriť žiadnu šancu. Ani Poprad v tejto časti hry vážnejšie neohrozil brankára hostí. Keď sa už zdalo, že zmenu skóre táto tretina neprinesie, vo vlastnom oslabení vybojoval puk pri mantineli Bondra, natlačil sa medzi kruhy a bekhendom zavesil pod hornú žŕdku – 2:0.

V 44. minúte prebral od obrancu McDowella puk v strednom pásme Paločko a jeho príklep spoza modrej čiary letel do ľavého horného rohu Verbitskeho bránky – 3:0. O dve minúty neskôr prepadol obranca Detvy, Svitana sa dostal do svojej typickej pozície na pravom kruhu a strelou švihom skóroval – 4:0. Detva skorigovala výsledok zápasu v 49. minúte, keď po návrate Murčeka na ľad z trestnej lavice vyštartovali traja na jedného a Vidělka zakončoval do odkrytej bránky – 4:1. Šancu zmeniť skóre mal ešte Vandas, ale jeho samostatný nájazd Larose chytil.

Góly: 13. König, 38. Bondra, 44. Matúš Paločko (McDowell, Lichanec), 46. Svitana (König) – 50. Vidělka (Huňady, Murček)

Vylúčení: 6:5, presilovky 0:0, oslabenia 2:0

Rozhodovali: Lauff, Kalina – Stanzel, Bogdaň

1 314 divákov

HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Brejčák D., König, Fabian, Jáchym, McDowell, Ignatov, Zadražil, Dinda – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Ježek, Heizer, Vandas – Abdul, Lichanec, Bondra – Bogoslovskij, Paločko Matúš

HC 07 Orin Detva: Verbitsky (od 46. Larose) – Šimon, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, Macejko, Strukoff, Srnka, Fedosov – Ščurko, Gašpar, Milý – Halás, Chovan, Žilka – M. Surový, Murček, Vidělka – Zorván, Huňady, Ondris

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Súhlasím s tým, čo povedal kolega. V prvej tretine mala Detva tri presilovky, nastala u nás stagnácia. V tretej tretine sme využili svoje šance, efektivita bola vysoká. V oslabovkách sme dali dva góly, čo je pozitívne. Zase nám nešli presilovky, kde nám chýba aj kus šťastia. Musíme na nich popracovať. V závere sme už kontrolovali hru.

Miroslav Chudý, tréner Detvy: Dnes to bol upracovaný hokej. Možno nebol pekný pre diváka. Naše výkony idú v poslednom čase dole. Odohrali sme zle tri zápasy, dnes to bol asi najslabší výkon. Mali sme veľa možností v presilových hrách, ale naopak sme dovolili súperovi skórovať v oslabení. Súper bol hokejovejší, z našej strany nemám čo hodnotiť. Nie sme spokojní s hrou ani s výsledkom.