Poprad nedokázal otočiť duel s Košicami

HK Poprad – HC Košice 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)

V 7. minúte dostali hostia výhodu presilovej hry, ktorú nevyužili, ale štyri sekundy po návrate popradského hráča dorazil Poirierovu strelu do bránky Lapšanský – 0:1. V 14. minúte Oceliari už dokázali skórovať v presilovke, Klhůfek našiel Réwaya a ten vymietol pravý horný roh popradskej svätyne – 0:2.

Začiatok druhého dejstva priniesol druhú presilovku pre Poprad a tú využil expresne po 8 sekundách strelou do odkrytej bránky Haščák – 1:2. Pre popradského snajpera to bol 30. presný zásah v sezóne. Košice odskočili na rozdiel dvoch gólov už o necelé dve minúty, Michalčin nahodil puk smerom na bránku a ten do nej upratal Poirier – 1:3. Opäť neprešlo ani 120 sekúnd a menilo sa skóre, počas početnej prevahy dorazil do odkrytej bránky Košíc Haščákovu strelu Skokan – 2:3. V 30. minúte zabudli Popradčania po buly v ich pásme na voľného Belluša a ten prestrelil Vošvrdu – 2:4. Poprad dokázal znížiť na rozdiel jediného gólu v 36. minúte, opäť počas presilovky Livingstonovu prihrávku využil Skokan – 3:4.

V tretej tretine si Košice dávali pozor na zadné dvierka a domácich do vyložených šancí nepúšťali s výnimkou tutovky Zagrapana zo začiatku tretieho dejstva. V závere domáci skúsili hru bez brankára a sedem sekúnd pred záverečným klaksónom i oddychový čas, ale domácu prehru neodvrátili.

Góly: 22. Haščák (Drgoň, Svitana), 26. Skokan (Haščák, Svitana), 36. Skokan (Livingston, Drgoň) – 9. Lapšanský (Poirier, Pavlin), 14. Réway (Klhůfek, Chovan), 24. Poirier (Michalčin, Růžička), 30. Belluš (Klhůfek, Poirier)

Rozhodovali: Tvrdoň, Novák – Crman, Frimmel

Vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky 3:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Zagrapan, Livingston – Vandas, Preisinger, Handlovský – Hajnik, Bjalončík, Matúš Paločko – Jevoš

HC Košice: Riečický (Vay) – Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Novota – Réway, Chovan, Lapšanský – Belluš, Poirier, Klhůfek – Milý, Eliaš, Jokeľ – Jenyš, Havrila, Frič – Krasničan

Peter Mikula, tréner Popradu – Zápas sme mali vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Košice položili dobrý základ v prvej tretine. My sme stále výsledok iba dobiehali. Niektoré inkasované góly boli, poviem to takto – z ľahšieho repertoára.

Jan Šťastný, tréner Košíc – My sme sa nenachádzali v ľahkej situácii, hlavne čo sa týka psychiky. Zápas sme strácali v druhej tretine, keď sme dostali tri góly. Do Popradu sme prišli dobre brániť a vyrážať do brejkov. V situácii 5 na 5 sme situácie zvládali. V presilovkách sú domáci exkluzívni. Dúfam, že sa opäť odrazíme k víťazným zápasom. Sme radi, že sme vyhrali. Po psychickej stránke to pre nás vôbec nebolo jednoduché.