Poprad nedotiahol zápas do úspešného konca

Hokejisti Nitry zdolali v 13. kole Tipos extraligy HK Poprad 3:2. Corgoni sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:5 z 2. kola na popradskom ľade. Kamzíci dokázali v priebehu zápasu zmazať dvojgólové manko, no napriek tomu v Nitre nezískali ani bod. O výhre domácich rozhodol v 49. minúte premiérovým gólom v sezóne Filip Krivošík.

Góly: 12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) – 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura)

Rozhodovali: Stano, Výleta – Synek, Haringa

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

2379 divákov

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka – Bajtek

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Jasečko – Yogan, Paukovček, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Valigura – Kukuča, Paločko, Petráš – Dlugoš, Suchý, Sokoli

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Myslím si, že za predvedenú hru sme si zaslúžili bod, možno aj viac. V prvej tretine sme chceli byť aktívni, ale pribrzdili nás vylúčenia. Druhú tretinu sme až na dve chyby zvládli veľmi dobre. V tretej tretine sme mali výborný úvod, tlačili sme sa do brány, vyrovnali sme. Škoda, že sme počas druhej a tretej tretiny nevyužili dve-tri vyložené šance, ktoré sme mali. Súper svoju šancu premenil, preto vyhral.