Poprad nepripustil drámu a vrátil sa do čela tabuľky

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Piaty vzájomný zápas v sezóne začal lepšie tím z Maďarska, keď v 3. minúte využil presilovku strelou od modrej Wehrs – 0:1. Prešli iba dve minúty a domáci hráči zabudli na pravom kruhu na Flicka a jeho strela z prvej skončila v sieti – 0:2. Poprad korigoval výsledok už o 55 sekúnd, Matej Paločko nahodil presne puk od modrej čiary na bránku hostí, Adorján nič nevidel a bol z toho kontaktný gól – 1:2.

Poprad vyrovnal v 22. minúte, Adorján vyrazil Hajnikovu strelu priamo pred Matúša Paločka, ktorý ho dokázal ležiaceho prehodiť – 2:2. O pár sekúnd spálil tutovku Mešár, netrafil úplne odkrytú bránku. V 32. minúte spravili hostia chybu v strednom pásme, Kamzíci vyrazili do prečíslenia traja na jedného a Vandas mierenou strelou prestrelil Adorjána – 3:2. Minútu pred koncom druhého dejstva Mešár vyzval k strele od modrej Livingstona a jeho projektil prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 4:2.

V tretej tretine sa na ľade spočiatku nič nedialo. V 48. minúte ľadoví medvedi z Miškovca nečakane znížili na 4:3. Puk im zlou rozohrávkou daroval mladík Mešár a Magosi strelil ponad vyrážačku Hamerlíka. Rodiacu sa drámu vzápätí zažehnal Skokan, ktorého gól na hokejku posadil exkluzívnou prihrávkou Svitana. Skóre sa už do konca riadnej hracej doby nezmenilo. Poprad zdolal Miškovec 5:3.

Góly: 7. Matej Paločko (Drgoň, Matúš Paločko), 23. Matúš Paločko (Hajnik, Hudec), 32. Vandas (Bjalončík, Handlovský), 39. Livingston (Mešár, Bjalončík), 49. Skokan (Svitana, Haščák) – 3. Wehrs (Osterberg, Vas), 6. Flick (Anderson, Vojtkó), 48. Magosi (Turbucz)

Rozhodovali: Korba, Lokšík – Stanzel, Frimmel

Vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Hamerlík (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Hajnik, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (B. Kiss) – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Vojtkó, Szirányi – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Turbucz, Flick, Anderson – Miskolczi, Páterka, Révész

Ján Šimko, asistent trénera HK Poprad: Prvá tretina bola z našej strany kostrbatá. Súperovi sme doslova umožnili dvojgólový náskok. Po prvej tretine sme správne zareagovali na hru súpera. Výsledok sa nám v rýchlom slede podarilo aj otočiť. V tretej tretine sme síce na chvíľu zaváhali, ale opäť sme správne zareagovali a dali piaty gól. Chceli sme získať tri body a s týmto môžeme prejaviť spokojnosť.

Dave Allison, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: Myslím, že domáci v prvej tretine zaspali a dokázali sme im dať dva góly. Aj keď potom znížili na rozdiel gólu, z nášho pohľadu to bolo stále prijateľné. Na konci prvej tretiny sme hrali presilovku a to bolo asi naposledy, kedy sme mali puk pod našou kontrolou. Po zbytok zápasu sme na súpera vyslali iba zopár striel. Na obrat sme preto nemohli pomýšľať ani náhodou.