Poprad nestačil doma na Detvu

HK Poprad – HC 07 Detva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

V 6. minúte mohol ísť Poprad do vedenia, ale po Heizerovej prihrávke vychytal Hvilu hosťujúci brankár. Prvá tretina nepriniesla veľa vzruchu, až v 18. minúte nevyužila dvojica Bondra-Abdul svoj nájazd na samotného Hacketta, ktorý Abdula vychytal.

V 28. minúte počas presilovky si vymenili puk a miesta Svitana so Štrauchom a druhý menovaný strieľal z prvej spomedzi kruhov, Hackett ho však vychytal. Čo nevyšlo Popradu, vyšlo počas presilovky hosťom z Detvy, keď po Bellušovej nahrávke vystrelil z ľavého kruhu Chovan a prestrelil Corbeila – 0:1.

Tretia tretina priniesla najviac vzruchu. V 47. minúte sa do dobrých šancí dostali Hvila a po ňom aj Heizer, ale Hacketta neprekonali. Onedlho sa do dobrých šancí dostali aj Bondra s Abdulom, vyrovnanie ich snaha však nepriniesla. V 52. minúte však využil dieru v obrane Popradu Videlka, ktorý zakončil svoj brejk blafákom – 0:2. Zníženie skóre už nepriniesla ani presilovka o dvoch hráčov pri odvolaní brankára Popradu, Detva si tak vezie domov tri body za hlasného piskotu domácich fanúšikov.

Góly: 32. Chovan (Belluš), 52. Videlka (Ščurko, Murček)

Vylúčení: 4:8, navyše Mlynarovič 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:1 a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Štefik, Lauff – Jobbágy, M. Korba

793 divákov

HK Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Fabian, Ježek, König – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, Bondra – Vašaš, Kundrik, Paločko

HC 07 Detva: Hackett – Chovan, Kuklev, Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Andrisík, Surový, Piačka – Surovka

Marcel Ozimák (tréner Popradu): Dnešný zápas sme chceli vyhrať. Mali sme množstvo striel, ale neprekonali sme Hacketta. Tiež si dovolím tvrdiť, že momentálne je to brankár s najlepšou formou na Slovensku. Bez streleného gólu sa však vyhrať nedá. Chalani to neodflákli, ale nie sú v psychickej pohode. Nevychádzajú nám veci, ktoré nám predtým išli. Súperovi gratulujem k víťazstvu.

Pavel Igrini (tréner Detvy): Myslím, že sme podali koncentrovaný výkon. Opierali sme sa o kvalitný výkon nášho brankára, ktorý je najlepší na Slovensku. Stredné pásmo sme ubránili a mali sme prienikové situácie, ktoré sme mohli ešte viac využiť. Hackett chytá neskutočne, chcel som mu dať oddýchnúť, ale on nechce. Je v tempe a mužstvo pri ňom kvalitatívne rastie. Tiež je to postavené na práci predchádzajúceho trénera Ivana Dorniča. Ostávame pri zemi, hlavným cieľom je záchrana v súťaži.