Poprad nestačil doma na Nové Zámky

HK Poprad – MHC Mikron Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Popradčania ťahali pred týmto zápasom 3-zápasovú šnúru domácich prehier. Skóre zápasu mohol otvoriť v 8. minúte Jakúbek, puk však po neistom zákroku domáceho gólmana šiel mimo bránku. V 12. minúte po Bellušovej nahrávke sa dostal do obrovskej príležitosti Macík, Kristín ho však vychytal hašekovským spôsobom. V 19. minúte pretlačil v súboji vo vlastnom obrannom pásme Šimun Zagrapana, puk následne potiahol do útočnej tretiny Kudla a jeho zadovku upratal bombou ponad Nechvátalove rameno práve Šimun – 0:1.

Domáci vstúpili do druhej tretiny zle, v 22. minúte Jakúbek v situácii dva na jedného našiel Pospíšila, jeho prvú strelu vyrazil ešte Nechvátal betónom, na dorážku však už nemal nárok – 0:2. O tri minúty neskôr využili Nové Zámky presilovku, Bajtek šikovne tečoval Pospíšilovu strelu – 0:3. Domáci dokázali znížiť zásluhou Svitanu, ktorý šikovne skryl svoju strelu z ľavého kruhu za obrancu a Kristín kapituloval – 1:3.

V 48. minúte využili nedisciplinovanosť domácich počas presilovky Pospíšil s Henrikom Ručkayom. Prvý menovaný strieľal a druhý dorazil puk vo vzduchu bekhendom – 1:4. V 52. minúte zasadil zdecimovanému Popradu piaty úder Jakúbek, ktorý dorazil svoju vyrazenú strelu – 1:5. Tri minúty pred koncom tretej tretiny urobili Nové Zámky chybu vo svojom pásme, Bondra našiel voľného Svitanu a ten prestrelil Kristína – 2:5. Hostia touto výhrou ukončili svoju 5-zápasovú sériu prehier, Popradčania prehrali 4-krát v rade.

Góly: 33. Svitana (Mlynarovič, Brejčák), 57. Svitana (Bondra, Mlynarovič) – 19. Šimun (Kudla), 23. Pospíšil (Jakúbek, Hruška), 26. Bajtek (Pospíšil, Andersons), 49. Ručkay (Pospíšil, Zaťko), 53. Jakúbek (Pospíšil)

Rozhodovali: Korba, Rencz – Smrek, Vincze

Vylúčení: 8:9, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

1 362 divákov

HK Poprad: Nechvátal (Rychlík) – Petran, Brejčák, Salija, Erving, Karalahti, Kundrik, Brincko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Macík

MHC Mikron Nové Zámky: Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson

iZlato najlepší hráč zápasu: Daniel Brejčák – Eduard Šimun

František Štolc ml. (asistent trénera HK Poprad) – My sme do zápasu vstúpili s tým, že budeme tlačiť súpera. Nepremieňame však šance. Potom nám dali góly a opäť to malo rovnaký priebeh ako v predošlých zápasoch. Nové Zámky to potom už postrážili takticky.

Milan Jančuška (tréner MHC Mikron Nové Zámky) – Teší nás toto víťazstvo, sme radi za výhru v Poprade. Herne aj takticky sme hrali dobre, zvládli sme aj oslabovky a tiež presilovky. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže do ďalších zápasov a že to nakopne hráčov k lepšej forme.