Poprad nestačil na bratislavský Slovan

HK Poprad – HC SLOVAN Bratislava 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Pred úvodným buly si aktéri zápasu uctili minútou ticha zosnulého dlhoročného trénera Belasých Miloša Říhu, ktorý dnes podľahol chorobe v Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny v Prahe. Diváci videli v prvej tretine svižný hokej, ale iba jeden gól. Ten vsietil v 9. minúte Brant Harris, ktorý tečoval Maierovu strelu – 0:1. V 18. minúte mohol zvýšiť skóre Milan Kytnár, trafil zblízka bočnú sieť.

V druhej tretine sa pripomenul Marcel Haščák, jeho strela švihom skončila na hornej žŕdke. Haščák mal ďalšiu výbornú šancu v 29. minúte, puk z jeho hokejky sa ale dokotúľal až do stredného pásma a Slovan šiel v trojici na jedného obrancu. Po osi Sukeľ – Studenič dostal Kytnár puk ako na podnose a do prázdnej bránky skóroval – 0:2. Poprad sa vzchopil a už o dve minúty gólovo udrel vo vlastnom oslabení, keď výbornú robotu Mateja Paločka a Bjalončíka zakončil strelou Daniel Brejčák – 1:2.

Poprad zaslúžene dokázal vyrovnať v 48. minúte, presilovku využil spomedzi kruhov Haščák – 2:2. Slovan išiel do tretice do vedenia počas hry štyroch proti štyrom, z prvej sa oprel do puku Studenič – 2:3. Už o trinásť sekúnd bolo vyrovnané, hráči Slovana zabudli na kruhoch voľného Haščáka a ten sa odtiaľ nezvykne mýliť – 3:3. O nasledujúcich 34 sekúnd viedol opäť tím z hlavného mesta, Buček vystrelil spoza obrancu a o góle sa dozvedel až od oslavujúcich spoluhráčov – 3:4. Kamzíci sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom počas hry bez brankára, Štajnoch uzavrel skóre strelou do prázdnej bránky – 3:5.

Góly: 31. Brejčák (Bjalončík, Matej Paločko), 48. Haščák (Preisinger), 55. Haščák (Handlovský) – 9. Harris (Maier, Ranford), 29. Kytnár (Sukeľ, Studenič), 55. Studenič (Štajnoch, Meszároš), 56. Buček (Ranford), 60. Štajnoch (Buček)

Rozhodovali: Orolin, Snášel – Šoltés, Stanzel

Vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky a oslabenia 1:0

380 divákov

Pomocný bod: HK Poprad

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Ulrych, Brejčák, Dalhuisen, Müller, Kramár, Česánek – Svitana (C), Skokan (A), Haščák – Vandas, Zagrapan (A), Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Lušňák – Šotek, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár

HC Slovan Bratislava: Durný (Béke) – Sersen, Valach, Meszároš, Štajnoch, Maier, Ališauskas – Ranford, Harris, O’Donell – Buček, Bortňák, Rapáč – J. Sukeľ, Kytnár, Studenič – Kundrík, Petráš, Jendek

Marcel Haščák (HK Poprad) – Musíme sa z dneška poučiť, sú to prípravné zápasy, do začiatku sezóny to musíme zlepšiť. My sme chceli vyhrať, aj Slovan chcel vyhrať, robili sme preto všetko, ale stali sa zbytočné chyby čo nás stali zápas.

Tomáš Vošvrda (HK Poprad) – Zápas sa vyvíjal rovnomerne, potom sa strhla prestrelka od 55. minúty. Bol to klasický prípravný duel dvoch silných mužstiev. Som vďačný za divákov, čo si kúpili vstupenku, ďakujeme za každého fanúšika, bohužiaľ je to tak ako to je.

Marek Zagrapan (HK Poprad) – Zápas to bol dobrý, škoda toho momentu, keď sme za stavu 2:2 dostali ten tretí gól. Zápas sa musel divákom páčiť, škoda, že mohli prísť iba v takomto malom počte. Chceli sme do turnaja vstúpiť víťazstvom, bohužiaľ sa to nepodarilo.

Roman Stantien (tréner HC SLOVAN Bratislava) – Sme radi, že sme sa konečne dočkali zápasu, mali sme niečo skôr naplánované, ale padlo nám to. Jedna vec je trénovať, druhá vec je zápas. Škoda toho, že nemohla byť dnes plná hala. Zápas to bol veľmi dobrý, prvú tretinu sme boli lepší my, v druhej nás oni zatlačili. Tretia tretina bola trošku bláznivá, hore-dole a pre divákov výborná.