Poprad nestačil na Karagandu

Saryarka Karaganda – HK Poprad 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Poprad vstúpil do zápasu aktívne, hralo sa väčšinou v pásme Karagandy, ale z tlaku vyťažil iba presilovku, ktorú nevyužil. V 9. minúte mali Kamzíci smolu, Drgoň trafil Jevoša a puk sa odrazil pred voľného Boriseviča a ten nedal Tomekovi šancu – 1:0. Poprad sa následne dostal do útlmu, dostal sa z neho v 17. minúte, keď sa do dobrej pozície dostal Dalhuisen. Potom sa opäť hralo v pásme kazašského tímu, 90 sekúnd pred koncom zavarili gólmanovi Selivertovi Brejčák so Skokanom, gól z toho nebol.

Po 24 sekundách druhej tretiny vyhrali Kazachovia buly v našom pásme a Bezrukov vymietol ľavý horný roh Tomekovej bránky – 2:0. V 27. minúte sa pekne preštrikoval pred Tomeka Danijar, popradský gólman jeho strelu skrotil. Poprad mohol korigovať skóre v 32. minúte, Svitanovu strelu spomedzi kruhov Selivertov kryl. Gól nepadol ani 90 sekúnd pri obrovskej šanci Livingstona.

Od 44. minúty prehrával Poprad už 3:0, keď jeho hráči prepadli v strednom pásme a prečíslenie dvoch proti jednému zakončil Anochovskij. O dve minúty sa zápas skončil pre popradského obrancu Dalhuisena, ktorý dostal trest za napadnutie hlavy a krku. Kazašský tím vyťažil z 5-minútovej presilovky gól Rachmanova, ktorý zblízka prestrelil popradského brankára – 4:0. Poprad k postupu pomôže iba výhra Asiaga nad Krakovom.

Góly: 9. Borisevič (Beljajev), 21. Bezrukov (Beljajev), 44. Anokovskij (Zelenkov), 50. Rakmanov (Anokovskij, Danijar)

Rozhodovali: Jakub Šindel (ČR), Mats Wikstrand (Nór.) – Mateusz Kucharewicz, Andrzej Nenko (obaja Poľ.)

Vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Dalhuisen 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

100 divákov

HC Saryarka Karaganda: Selivertov (Karatajev) – Siksna, Korošev, Nurgalijev, Voronkov, Polokov, Anokin, Žarenov, Jakovlev – Grymzin, Anokovskij, Rakmanov – Kuliev, Danijar, Zelenkov – Bezrukov, Borisevič, Beljajev – Koževnikov, Fjodorovs, Larionovs

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Nahalka, Demo – Livingston, Skokan, Svitana – Paločko, Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak