Poprad nešťastne padol gólom tri minúty pred koncom

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Popradčania na svojom ľade privítali aktuálneho lídra súťaže zo Zvolena. Do vedenia šli domáci v 8. minúte, kedy sa pred bránkoviskom Trenčana najlepšie zorientoval Arniel a z dorážky pohodlne poslal puk do siete Zvolena – 1:0. Hostia vyrovnali v 18. minúte po akcii svojho štvrtého útoku, strelcom bol Chlepčok.

V 25. minúte naklonil misky váh na stranu „rytierov“ po peknej kombinačnej akcii Csányi, ktorý na ľad naskočil z trestnej lavice. V tej istej minúte sa hostia presadili ešte raz, od modrej čiary poslal puk do siete Sládok. Tretí gól hostí vyhnal na striedačku brankára Popradu Valluša, v tom ale popradská lavička reklamovala u rozhodcov gólovú situáciu hostí. Po konzultácii s videorozhodcom napokon tretí gól Zvolena uznaný nebol. Valluš sa tak predsa len do bránky vrátil, ale kvôli jeho pohybu smerom na vlastnú striedačku musel až do prerušenia hry medzi tri žrde nastúpiť jeho náhradník Tomek. Popradčania vyrovnali krátko pred koncom druhej tretiny. V presilovke sa presadil strelou z medzikružia Mlynarovič – 2:2.

Na začiatku tretej tretiny hrali „kamzíci“ ďalšiu presilovku, ktorú si preniesli ešte z prostrednej časti hry. Zahrali ju ale katastrofálne. Hosťujúci hráči sa v nej dokonca dostali do prečíslenia 3 na 1, ktoré ale kombinačne nezvládli. Remízový zápas napokon strhli na svoju stranu Zvolenčania tri minúty pred koncom riadnej hracej doby. Prvú strelu Kotvana síce zblokoval Mlynarovič, ale následná opakovaná strela už skončila v hornej časti Vallušovej bránky – 2:3. Domáci to ešte skúšali v závere aj hrou v šestici, vyrovnať ale nedokázali.

Góly: 8. Arniel (Demo, Livingston), 39. Mlynarovič (Bondra, Valluš) – 18. Chlepčok (Meliško), 25. Csányi (Roy), 58. Kotvan (Roy)

Rozhodcovia: Smrek, Korba – Šefčík, Gegáň

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Petráš (Poprad) a Jedlička (Zvolen) 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

803 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Samuel Mlynarovič – Ján Chlepčok

Poprad: Valluš (25. – 27. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Demo, Rymsha, Hudec, Šeliga – Livingston, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Vandas, Paločko, Valigura – N. Bondra, Petráš, Sokoli

Zvolen: Trenčan (Rahm) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok, Brumerčík – Jedlička, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Csányi, Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Chlepčok

Hlasy po zápase:

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – My naopak odchádzame sklamaní a výsledok nás mrzí. Ale čo ma teší je prístup a bojovnosť tohto tímu. Minimálne bod sme si zaslúžili, ale aj o tom je šport. Dohrávali sme bez Svitanu a na tri päťky, čo je náročné pri tomto slede zápasov. Nevzdávame sa. Keď sa nám konečne začnú hráči vracať a budeme pokračovať v tejto hre, tak sme ešte nepovedali posledné slovo.

Peter Oremus (tréner Zvolena) – Víťazstvo nás veľmi teší, aj keď sa zrodilo smolne pre Poprad. Počas zápasu sme boli lepší v druhej tretine, tam sme mali odskočiť na viac gólov, čo sa nám nepodarilo. Tiež nám nešli presilovky. Berieme tri body, sme šťastní, lebo Poprad nám ich dnes mohol zobrať.