Poprad otočil duel s Košicami, zlatý gól Svitanu v predĺžení

HK Poprad – HC Košice 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Pred úvodným buly si prítomní uctili minútou ticha zosnulého bývalého hráča a trénera Popradu Milana Skokana. Prvá tretina priniesla hlavne presilové hry, oba tímy ich však nevyužili. V 8. minúte tesne minul bránku Matúš Paločko. Rovnako počas početnej prevahy sa dostal do pozície Skokan v 18. minúte, Vošvrda ho vychytal.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hostia z Košíc, Klhůfek dorazil v 23. minúte z ľavého kruhu vyrazenú strelu – 0:1. V 25. minúte počas presilovej hry dostal Klhůfek výbornú nahrávku na ľavý kruh a nedal Vošvrdovi šancu – 0:2. Poprad následne pridal, v 30. minúte sa dostal do obrovskej šance Štrauch. O štyri minúty neskôr po individuálnej akcii Mlynaroviča sa dostal puk na kruhy k Svitanovi a ten nedal šancu Škorvánkovi – 1:2.

V 42. minúte nahodil z rohu klziska puk Lukáš Kozák a košický obranca ho zrazil za bezmocného Škorvánka – 2:2. Už o štyri minúty mohol rozhodnúť Paukovček, ktorý išiel spolu s Karterudom sám na brankára hostí, volil však strelu, ktorú Škorvánek chytil.

Rozhodnúť muselo predĺženie, v 62. minúte potiahol puk do pásma Svitana a svojou typickou strelou ponad vyrážačku vybojoval extra bod pre Kamzíkov – 3:2.

Góly: 34. P. Svitana (Mlynarovič, Ulrych), 42. Kozák (Štrauch, Svitana), 62. P. Svitana (Erving, Štrauch) – 24. Klhůfek (Bučko, Bezúch), 26. Klhůfek (Bezúch, Rapáč)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, Jobbágy

Vylúčení: 5:8, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

2 151 divákov

iZlato hráč zápasu: Lukáš Kozák – Pavel Klhůfek

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – D. Brejčák, Ulrych, Kozák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana – Karterud, Paukovček, Matis – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Matúš Paločko, Matej Paločko

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) – Koch, Slovák, Repe, Ružička, Cibák, Bučko – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Suja, Milý

František Štolc ml. (tréner HK Poprad) – My si veľmi vážime toto víťazstvo, vyhrali sme s mužstvom, ktoré je prvé v tabuľke. Zápas bol vyrovnaný, nebolo by to spravodlivé, keby sme zobrali všetky tri body, lebo sme mali aj chyby. Som rád, že sa šťastie priklonilo na našu stranu.

Peter Draisaitl (tréner HC Košice) – Za ten bod som rád, lebo domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve. Väčšina osobných súbojov, súbojov o puk bola v domácej réžii, my sme celých 60 minút nehrali to, čo sme si povedali a čo nás malo zdobiť. Túto sezónu sme už niekoľkokrát premárnili dvojgólový náskok. Nie je to u nás také zlaté, ako to na prvý pohľad vyzerá.