Poprad otočil duel so Žilinou vďaka trom gólom z druhej tretiny

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Úvod prvej tretiny bol opatrný z oboch strán a až do vedúceho gólu hostí sme nevideli žiadnu veľkú šancu. Pri signalizovanom vylúčení popradského hráča v 13. minúte prevzal puk na modrej čiare Ryan Martindale a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1. Následne Kamzíci zvýšili aktivitu a mohli vyrovnať o minútu neskôr, ale Dávid Bondra sám pred brankárom hostí prestrelil bránku. Vyrovnanie nepriniesla ani presilovka domácich, v ktorej zatlačili Žilinu, ale brankár Tomáš Tomek odolal.

Druhú tretinu začala aktívne Žilina, využila fakt, že má bližšie striedačku a zavrela domácich Popradčanov v ich obrannej tretine, čoho výsledkom bol druhý gól. Antoine Poulin šikovne nahodil puk, ktorý tečoval Marcel Holovič tesne pred Mathieuom Corbeilom – 0:2. Následne Popradčania zvýšili svoju snahu a vypýtali si druhú presilovú hru v zápase. V nej dostali Žilinu pod obrovský tlak, Juraj Jurík nepochopiteľne hodil hokejku smerom k puku a bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré parádnym blafákom premenil Patrik Svitana – 1:2. O dve minúty počas ďalšej početnej výhody si prevzal puk Samuel Mlynarovič, nakorčuľoval do ľavého kruhu a prestrelil Tomeka – 2:2. Päť sekúnd pred koncom tretiny Poprad otočil skóre, keď Mlynarovič našiel rozbehnutého Andreasa Štraucha na pravej strane a ten hoci bol faulovaný, krásne zavesil do ľavého horného rohu – 3:2.

V poslednej časti hry sa Poprad zameral na pozornú defenzívu a nedovolil vypracovať Žiline žiadnu vyloženú šancu. V 55. minúte  vychytal Poulina od modrej perfektným semafórom Corbeil. Vyrovnanie nepriniesla ani 80 sekundová hra Žiliny bez brankára.

Góly: 29. Svitana (trestné strieľanie), 32. Mlynarovič (Svitana, Brejčák), 40. Štrauch (Mlynarovič, Davydov) – 13. Martindale (Handlovský), 23. Holovič (Poulin, Turian)

Vylúčení: 1:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Müllner, D. Konc – Stanzel, Kollár

1 169 divákov

HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Fabian, Jáchym, D. Brejčák, König, McDowell, Davydov, Zadražil, Dinda – Ježek, Heizer, R. Rapáč – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Lichanec, Abdul – Bogoslovskij, Paločko ml., Paločko

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Mikoláš) – P. Mikuš, Roman, Poulin, Mendrej, Meliško, Chaloupka, Turian, Babka – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Švihálek, Martindale, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Ondruš, Húževka, Rogoň

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Kolega to zhodnotil presne. Tento zápas sme nezačali dobre. V druhej tretine sme otočili vývoj zápasu, chalanov musím pochváliť, lebo sme dokázali vyrovnať a dať gól navyše. V tretej tretine sme aj my mali šance, aj Žilina nato, aby vyrovnala. Posledných osem minút sme si povedali, že výsledok už nepustíme, chlapci bojovali, hádzali sa do striel. Videl som tlak na ich psychiku, neprehrali sme niekoľko zápasov a pred domácim zápasom od nás každý čakal výhru. Vychádza to na Trenčín, že jedna séria skončí, verím, že to nebude naša.

Stanislav Škorvánek (tréner Žiliny) – Na dnešný zápas by som sa pozrel z troch pohľadov. Ten prvý sú tri taktické chyby, ktoré domáci potrestali. Zo stavu 0:2 sme sa dostali do straty 3:2. To sa na tejto úrovni nemôže stávať. Druhý pohľad je zdravotný stav kádra, najmä obrany, chýbali traja hráči základnej zostavy a štyria obrancovia boli mladší ako 21 rokov. S ich výkonmi sme boli spokojní. Tretí pohľad je, že nedávame šťastné góly. V tretej tretine sme mali hru, ale nedokázali sme využiť šance. Gratulujem súperovi k víťazstvu.