Preview zápasu MsHK Žilina – HK Poprad
8. septembra 2017
Domáce zápasy HK Poprad obohatené o sprievodné aktivity
9. septembra 2017

Poprad otočil duel so Žilinou

V úvodnom zápase nového ročníka Tipsport Ligy sme na žilinskom ľade zdolali domáci tím a do sezóny sme tak vykročili úspešne. 


MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 3. Juraško (Klimenta) – 60. Vandas (Svitana, König), 61. Mlynarovič (Svitana).

Rozhodovali: Lauff, Lokšík – Krajčík, Junek, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Juraško, Mich. Roman, Harant, Meliško – Handlovský, Martindale, Pitt – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Klimenta

Poprad: Corbeil – Fabian, McDowell, König, D. Brejčák, Zadražil, Ježek, Dinda, Ignatov – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Bogoslovski, Lichanec, Matúš Paločko

Hlasy po zápase:

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: “Zápas bol poznačený neexistujúcou atmosférou na štadióne. Náš výkon tým utrpel. Poprad mal dobrý pohyb, s ťažkosťami sme sa s tým vyrovnávali, aj s jeho hrou v útočnom pásme. Paradoxne, v tretej časti, keď sme mali viac z hry, súper pri hre bez brankára vyrovnal. V predĺžení sme spravili chybu, hostia dali po nej gól. Musíme sa toho vyvarovať, hodiť prehru za hlavu a pripraviť sa na duel v Banskej Bystrici. Rapáčovi prajem skoré uzdravenie.”

Marcel Ozimák, tréner Popradu: “Máme starosti o Richarda Rapáča, dúfam, že bude v poriadku a neprídeme oňho. Hrali sme od začiatku aktívne, mali sme viac z hry, vedeli sme si utvoriť šance. Počas celého zápasu podával domáci brankár vynikajúci výkon. Koncovku sme dokázali pretaviť do gólu až v závere pri hre bez brankára. Musím pochváliť chlapcov za vieru vo víťazstvo a bojovnosť do posledných sekúnd zápasu. V predĺžení sme strelili zaslúžený gól a víťazstvo nám dodá obrovský príliv síl a emócií. Už sa chystáme na domáci duel proti Trenčínu.”

Facebook komentáre